• rozwiń

Temat: Praca

Zwolnienia grupowe w Agorze. Koniec druku popularnego tytułu

Zwolnienia grupowe w Agorze. Koniec druku popularnego tytułu
Foto: Szczebrzeszynski/Wikipedia (PD-self) Foto: Zarząd Agory S.A. zapowiada zwolnienia grupowe

Do 135 osób do końca roku zostanie zwolnionych z pracy w Agorze S.A. - poinformował zarząd spółki we wtorkowym komunikacie. Rynkowa recesja w wydatkach na reklamę prasową oraz spadek sprzedaży prasy są wymieniane jako powody przeprowadzenia zwolnień. Spółka zrezygnuje z wydawania bezpłatnego dziennika.

"Biorąc pod uwagę obecną kondycję rynku prasy papierowej, negatywne prognozy dotyczące perspektyw jego dalszego rozwoju oraz postępującą cyfryzację mediów, zarząd spółki uznał, iż niezbędne jest podjęcie kolejnych działań przyspieszających proces transformacji działalności prasowej Agory" - czytamy w komunikacie.

Jak poinformowano, w ramach prowadzonego procesu transformacji działalności Agora skoncentruje się na rozwoju dziennika "Gazeta Wyborcza", rezygnując jednocześnie z wydawania bezpłatnego dziennika "Metrocafe.pl" z dniem 14 października 2016 roku.

Rynek prasowy

Jak poinformowano, celem strategicznym zarządu Agory jest ustabilizowanie wyniku działalności prasowej na rentownym poziomie oraz zapewnienie dziennikarskiej niezależności oraz bezpieczeństwa finansowego "Gazety Wyborczej" obecnie i w przyszłości.

"Wprowadzane zmiany mają zapewnić dbałość o rozwój jakościowych treści przygotowywanych zarówno do wydania papierowego, jak i cyfrowego oraz intensywniejszy rozwój sprzedaży treści dziennika w formie cyfrowej" - dodano.

Jednocześnie Zarząd Agory S.A. poinformował, że jego zamiarem jest "przeprowadzenie zwolnień do 135 pracowników zatrudnionych w Agorze S.A. (6,8 proc. zatrudnionych w spółce na dzień 3 października 2016 roku), w okresie do 31 grudnia 2016 roku".

Zwolnienia grupowe

Jak wskazano w komunikacie, przyczyną planowanych działań restrukturyzacyjnych, w tym ograniczenia zatrudnienia, są utrzymująca się rynkowa recesja w wydatkach na reklamę prasową oraz spadek sprzedaży egzemplarzowej prasy.

"Ustabilizowanie wyniku finansowego działalności prasowej wymaga głębokiej zmiany w modelu pracy redakcji oraz w wydaniach >>Gazety Wyborczej<<, co wiąże się z ograniczeniem zatrudnienia w segmencie Prasa oraz reorganizacją pracy zespołów redakcyjnych" - głosi komunikat.

Zobacz rozmowę nt. rynku pracy. Gośćmi TVN24 BiS byli Grażyna Piotrowska-Oliwa oraz Andrzej Kubisiak (07.07.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane