• rozwiń

Szybciej przez Poznań. Otwarcie nowej nitki do A2

Szybciej przez Poznań. Otwarcie nowej nitki do A2
Foto: Urząd Miasta Poznania Foto: Estakada znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 11, wyprowadzającej ruch z Poznania w stronę węzła autostrady A2, a także w stronę Środy Wielkopolskiej i Kalisza

W nocy z piątku na sobotę kierowcy w Poznaniu będą mogli po raz pierwszy przejechać przebudowaną, północną nitką estakady katowickiej. Jest ona elementem jednej z najważniejszych arterii w mieście, jej całkowita przebudowa zakończy się za niespełna dwa lata.

Przebudowa północnej nitki zakończyła się miesiąc wcześniej niż planowano. Estakada znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 11, wyprowadzającej ruch z Poznania w stronę węzła autostrady A2, w stronę Środy Wielkopolskiej i Kalisza.

W nocy z 15 na 16 lipca nastąpi przeniesienie ruchu samochodów osobowych i autobusów z południowej na północną nitkę estakady. Prace rozbiórkowe wyeksploatowanej części estakady rozpocząć się mają 18 lipca.

Z Poznania do Kalisza

Oddanie północnej nitki konstrukcji poprzedziły próby obciążeniowe. Badania z użyciem sześciu samochodów ciężarowych przeprowadził zespół z Instytutu Inżynierii Lądowej Politechniki Poznańskiej.

Zakończenie całej inwestycji, szacowanej na przeszło 161,4 mln zł, planowane jest na początku 2018 roku.

Przedsięwzięcie obejmuje całkowitą rozbiórkę i odbudowę konstrukcji dwóch nitek estakady, wykonanie nawierzchni drogowych oraz odbudowę dróg dojazdowych, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu, przebudowę oświetlenia i sygnalizacji świetlnej, odwodnienie, przebudowę sieci energetycznej i sieci trakcji tramwajowej.

 

Nowy odcinek A1 otwarty. Kierowcy będą jeździć autostradą o wiele krócej

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane