• rozwiń

Padły klacze Shirley Watts, minister rolnictwa powołał Radę ds. hodowli koni

Padły klacze Shirley Watts, minister rolnictwa powołał Radę ds. hodowli koni
Foto: tvn24 Foto: Powołanie Rady zapowiedział minister Jurgiel na początku kwietnia.

Zarządzeniem ministra rolnictwa została powołana Rada ds. hodowli koni. Jej przewodniczącym został wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski, a jego zastępcą - prezes Agencji Nieruchomości Rolnych Waldemar Humięcki - poinformował w czwartek resort.

Ministerstwo Rolnictwa ogłosiło, że w skład Rady weszło 36. przedstawicieli nauki, ekspertów i hodowców.

Resort zaznacza, ze utworzenie Rady podyktowane jest potrzebą wsparcia ze strony naukowców i ekspertów procesów racjonalizacji hodowli koni w Polsce oraz skoordynowania działań prowadzących do naprawy funkcjonowania tego obszaru rolnictwa, a w konsekwencji do rozwoju hodowli koni.

Większa kontrola

Rada ma za zadanie dokonanie oceny sytuacji w hodowli koni w Polsce, określenie zagrożeń rozwoju kierunku hodowli oraz sformułowanie zaleceń działań naprawczych. Ponadto, w odpowiedzi na postulaty hodowców koni oraz instytucji zaangażowanych w tym obszarze gospodarki, zasadne jest opracowanie kompleksowej strategii hodowli koni w Polsce, dostosowanej do potrzeb rolnictwa oraz sektora rekreacji i sportu - stwierdza resort.

Członkom rady oraz osobom zaproszonym do udziału w jej pracach (niebędącymi członkami ministerstwa) „przysługuje zwrot kosztów podróży na posiedzenie do wysokości równowartości kosztów podróży w wagonie klasy 2” – czytamy w dokumencie ministra rolnictwa.

Powołanie Rady zapowiedział minister Jurgiel na początku kwietnia, po tym jak w stadninie koni arabskich w Janowie Podlaskim padła druga klacz Shirley Watts.

Treść zarządzenia nr 12 Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Sprawa klaczy z Janowa Podlaskiego trafia do prokuratury:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (27)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
kombat
żeby nie było to tak żałosne to koń by się uśmiał .zaczynam sie obawiać,że jurgiel nawet na dojeniu krów sie nie zana.chyba ,że w kontekscie tego co powiedział duduś "ojczyznę dojna racz
nam wrócić panie"
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Carollo
a kiedy będą rady do spraw hodowli świń, kóz, kur, kaczek, indyków, rybek akwariowych, karpi itd..

No ale gdzieś wszyscy pociotkowie muszą znaleźć pracę.
  • 3
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane