• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Z wakacji do pracy, czyli pourlopowa depresja. Podpowiadamy, jak sobie z nią radzić

"Biznes dla Ludzi", cz.2 Odtwórz: "Biznes dla Ludzi", cz.2
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 BiS Foto: Pourlopowa depresja dotyka coraz więcej osób | Video: "Biznes dla Ludzi", cz.2

Pierwsze dni w pracy po urlopie mogą być trudne. Wiele osób po powrocie z długiego wypoczynku nie potrafi odnaleźć się w pracy nawet przez kilka dni. Mogą to być objawy pourlopowej depresji. Podpowiadamy, jak skutecznie z nią walczyć.

Jak mówi coach i psycholog biznesu Izabela Kielczyk, po powrocie z urlopu często nie chce nam się wracać do pracy, nawet jak ją lubimy.

- W pierwszych dniach po urlopie jesteśmy owładnięci myślami o zmianie pracy czy o złym szefie. Okazuje się, że po kilku dniach nam to mija. Jeżeli nie, to wówczas jest to dobry moment na zastanowienie się nad zmianą zajęcia - tłumaczy ekspert.

Pół godziny relaksu

Gość programu "Biznes dla Ludzi" w TVN24 Biznes i Świat zwraca uwagę, po powrocie z urlopu potrzebujemy długiego okres na przystosowanie się. - Niektórzy na wejście na wysokie obroty potrzebują nawet tygodnia - zaznacza Kielczyk.

Jej zdaniem pourlopowa depresja może być również sygnałem, że za krótko odpoczywaliśmy lub spędziliśmy urlop nie tak, jak chcieliśmy.

- Ludzie myślą, że na pierwszym od wielu lat urlopie są w stanie naładować akumulatory. A to jest nierealne - podkreśla psycholog biznesu.

Kielczyk radzi, aby zadbać o wypoczynek po pracy. - Wystarczy pół godziny dziennie jakiegoś relaksu albo ruchu. Zróbmy coś co sprawia nam przyjemność. Te pół godziny pomoże uspokoić psychikę i zregenerować organizm - zaznacza.

Program "Biznes dla Ludzi" od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 Biznes i Świat o godz. 18.15.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane