• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Przesyłki z Chin dotrą szybciej? Poczta Polska łączy siły z gigantami

Przesyłki z Chin dotrą szybciej? Poczta Polska łączy siły z gigantami
Foto: tvn24 Foto: Porozumienie Poczty Polskiej z chińskim gigantem kurierskim

Poczta Polska zawarła porozumienie o strategicznej współpracy z chińską firmą kurierską STO Express - poinformowała w środę Poczta Polska. STO Express wysyła rocznie ponad 14 mld przesyłek.

Jak poinformowała Poczta, porozumienie - o strategicznej współpracy w skali globalnej ze STO Express - ma dotyczyć logistyki, magazynowania, konfekcjonowania i dostarczania przesyłek na terenie Europy i Azji.

- Poczta Polska chce skorzystać na odtworzeniu Jedwabnego Szlaku. Handel transgraniczny to przyszłość biznesu logistycznego, a my posiadamy potencjał i idealne położenie, by z tej szansy skorzystać – powiedział wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Jedwabny szlak w praktyce

STO Express to nie jedyna firma, z którą polski operator prowadzi negocjacje. - Poczta rozmawia

zarówno z dużymi korporacjami, jak i małymi i średnimi przedsiębiorstwami z Europy i Azji. Spółka wraz z kilkunastoma innymi operatorami, m.in. z Chin, Tajlandii, Japonii oraz Niemiec czy Francji, została sygnatariuszem deklaracji z Chongqing. Jej celem jest wypracowanie korzystnych możliwości rozwoju handlu transgranicznego. Do porozumienia przystąpili także potentaci handlu internetowego, np. chiński serwis Alibaba - napisano w środowym komunikacie.

Jedwabny szlak to dawna droga handlowa łącząca Chiny z Europą. Przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping trzy lata temu ogłosił powrót do tej tradycji, co oznacza utworzenie największego korytarza ekonomicznego na świecie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane