• rozwiń
  • WIG20 2182.11 +0.80%
  • WIG30 2468.25 +0.69%
  • WIG 57386.66 +0.63%
  • sWIG80 11467.10 +0.16%
  • mWIG40 3642.79 +0.17%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:50

Dostosuj

Pora zmienić styl zarządzania finansami

Pora zmienić styl zarządzania finansami
Foto: sxc.hu Foto: Badania: dyrektorzy finansowi zwiększą wysiłki we wsparcie przedsiębiorstw w podejmowaniu decyzji biznesowych

Jak wynika z ankiety KPMG, dyrektorzy finansowi zwiększą wysiłki we wsparcie przedsiębiorstw w podejmowaniu decyzji biznesowych — informuje "Puls Biznesu".

Z funkcjonowania działów odpowiedzialnych za zarządzanie finansami jest zadowolonych ok. 60 proc. respondentów badania "Nowoczesne finanse inteligentnym wsparciem biznesu". Przeprowadziło je KPMG wśród 120 dyrektorów finansowych z polskich firm reprezentujących wszystkie gałęzie gospodarki.

Za mocne strony uznano wypełnianie obowiązków księgowych, sprawozdawczych, a także bankowych i skarbowych. Wymieniło je ponad 60 proc. ankietowanych. 53 proc. pozytywnie też oceniło umiejętność efektywnej komunikacji z zarządem, w większości przewidując, że ich zespoły w najbliższych 5 latach odegrają coraz większą rolę w rozwoju i wspieraniu realizacji strategii biznesowej firm.

W ocenie 70 proc. dyrektorów finansowych, firmy, które przykładają wagę do integracji działów finansowych i zarządzania ryzykiem, osiągają większą efektywność w podejmowaniu szybkich i bardziej wyważonych przedsięwzięć. Respondenci zapowiadają, że ich wysiłki we wsparcie decyzyjne wzrosną w ciągu dwóch lat, a ilość pracy związanej z przetwarzaniem transakcji zmaleje.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane