• rozwiń

Polskie miasta zaufały dużym bankom. PKO BP liderem

Polskie miasta zaufały dużym bankom. PKO BP liderem
Foto: TVN 24 Foto: Do niedawna PKO BP obsługiwał sześć dużych miast, ale ostatnio przejął od ING Banku Śląskiego obsługę budżetu Katowic i 63 jednostek organizacyjnych miasta

Rachunki 18 miast obsługuje sześć banków. Liderem jest PKO BP, który współpracuje z siedmioma ośrodkami – informuje "Rzeczpospolita".

Do niedawna PKO BP obsługiwał sześć dużych miast, ale ostatnio przejął od ING Banku Śląskiego obsługę budżetu Katowic i 63 jednostek organizacyjnych miasta.

Lider usług

- Wydaje się, że w przypadku Katowic zadecydowała ta sama synergia, którą wcześniej przekonaliśmy do siebie m.in. Poznań. Szczecin, Wrocław i kilka innych miast – mówi Jakub Papierski, wiceprezes PKO Banku Polskiego.

Kolejne duże miasta obsługiwane przez PKO BP to Rzeszów, Gorzów Wielkopolski i Zielona Góra. Drugie Pekao obsługuje pięć innych dużych miast: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Kraków i Lublin.

Oprócz tych dwóch potentatów miasta wojewódzkie obsługują jeszcze tylko cztery banki. Są to: Bank Handlowy (Warszawa, Olsztyn), Millennium (Opole, Toruń) oraz ING Bank Śląski (Kielce) i Getin (Łódź).

PKO BP dominuje nie tylko w największych polskich miastach, ale jest też liderem usług dla całego sektora samorządowego. Udział tego banku w finansowaniu samorządów kredytami to niemal 17 proc.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane