• rozwiń

Polskim eksporterom bliżej do Belgradu niż Paryża

Polskim eksporterom bliżej do Belgradu niż Paryża
Foto: steve gibson/CC BY 2.0/wikimedia.org Foto: Nasz eksport do większości krajów bałkańskich rośnie

Eksport z Polski do większości państw bałkańskich rośnie dynamicznie. To dobra alternatywa dla ciasnego Zachodu – informuje "Puls Biznesu".

Polskie firmy zaczynają doceniać Bałkany. Nasz eksport do większości krajów tego regionu rośnie. W pierwszej połowie tego roku w porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym wzrósł o 21 proc. w przypadku Serbii, o 44,3 proc. do Kosowa i aż 3,5-krotnie do Czarnogóry.

Jakie zmiany?

Przyszły rok może przynieść jeszcze większe zwyżki, dzięki programowi Ministerstwa Gospodarki, który ma aktywizować eksporterów na wybranych rynkach. Wśród 11 państw wytypowanych przez resort są: Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Macedonia i Serbia.

Zdaniem Radosława Jaremy, dyrektora zarządzającego Akcentą - firmą obsługującą transakcje walutowe eksporterów i importerów, państwa bałkańskie to alternatywa dla coraz ciaśniejszego rynku Europy Zachodniej.

Odległości

- Mało kto zdaje sobie sprawę, że droga z Warszawy do stolicy Serbii, Belgradu jest prawie taka sama jak do Amsterdamu i dużo krótsza niż do Rzymu czy Paryża - zwraca uwagę Radosław Jarema.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane