• rozwiń

Polska szybko goni liderów jakości życia

Polska szybko goni liderów jakości życia
Foto: Shutterstock Foto: W ogólnym rankingu oceniającym jakość życia w 149 państwach na całym świecie Polska zajęła 31. pozycję

Dawno nie było raportu tak pochlebnego dla naszego kraju. Chwalą nas za jednoczesne osiąganie lepszych wskaźników ekonomicznych, poprawę stanu środowiska i infrastruktury – pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".

Firma Boston Consulting Group zaprezentowała w środę w Londynie doroczny raport dotyczący zrównoważonego rozwoju państw, sporządzony na podstawie indeksu SEDA.

Bierze on pod uwagę wskaźniki ekonomiczne, ale także m.in. stan infrastruktury, system edukacji i opieki zdrowotnej, stan środowiska czy instytucji rządowych.

Po środku

W ogólnym rankingu oceniającym jakość życia w 149 państwach na całym świecie Polska zajęła 31. pozycję. Jesteśmy wyżej niż Słowacja i Litwa, ale niżej niż Estonia, Czechy oraz Słowenia.

Polsce poświęcony został specjalny rozdział raportu. Nasz kraj w grupie państw rozwiniętych w ciągu ostatnich siedmiu lat wykazał się najwyższym tempem poprawy wskaźników.

O Polsce w raporcie można przeczytać wyjątkowo dużo i w tonie zdecydowanie pozytywnym.

- Wynik Polski trzeba uznać za sukces, poświęcono nam kilka stron w raporcie prezentowanym na całym świecie, co jest zjawiskiem rzadkim - mówi Leszek Kąsek, starszy ekonomista w warszawskim biurze Banku Światowego.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane