• rozwiń

Rzuć wszystko i jedź na Antarktydę. Polska stacja rekrutuje

"Śniadanie na Antarktydzie". Astrobiolog gotuje w -70ºC Odtwórz: "Śniadanie na Antarktydzie". Astrobiolog gotuje w -70ºC
"Śniadanie na Antarktydzie". Astrobiolog gotuje w -70ºC "Źródło: Twitter (@CyprienVerseux)"

Ratownicy, kucharze czy informatycy mogą starać się o pracę na Polskiej Stacji Antarktycznej imienia H. Arctowskiego. Poszukiwani są pracownicy na roczny lub półroczny pobyt.

Nabór uczestników wyprawy na Polską Stację Antarktyczną ogłosił Instytut Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk. Kandydaci mają dwa tygodnie na złożenie dokumentów – termin upływa bowiem 13 styczna.

Starać można się o stanowiska w grupie letniej (wyprawie półrocznej) lub grupie zimowej (całorocznej).

Kto może znaleźć pracę

Do grupy zimowej poszukiwani są: elektronicy, informatycy, elektrycy oraz energetycy, obserwatorzy do monitoringu ptaków i ssaków płetwonogich, obserwatorzy do monitoringu hydrogeochemicznego, obserwatorzy do monitoringu morskiego, obserwatorzy do monitoringu glacjologicznego oraz ratownicy medyczni.

Jak zaznaczono w komunikacie grupa zimowa pracuje w stacji od października do listopada kolejnego roku.

W grupie letniej zatrudnienie mogą znaleźć: kucharze, administratorzy stacji, szyprowie/operatorzy łodzi oraz obserwatorzy do monitoringu ptaków i ssaków płetwonogich oraz monitoringu hydrologicznego. Grupa letnia przebywa na stacji od listopada do końca marca.

Jak zaznaczono w komunikacje podczas pobytu na stacji "wszyscy robią wszystko" – w miarę swoich możliwości i uprawnień, niezbędna jest praca zespołowa.

Polska Stacja Antarktyczna informuje, że rozmowy kwalifikacyjne odbywają się przeważnie w marcu i kwietniu. W maju wybrani kandydaci przechodzą badania lekarskie. Miesiące czerwiec-wrzesień poświęcone są na przygotowania do wyprawy. W tym czasie odbywają się także szkolenia grupowe i indywidualne. Wyprawa wyrusza na stację na przełomie września i października.

Polska Stacja Antarktyczna

Polska Stacja Antarktyczna im. Henryka Arctowskiego położona jest nad Zatoką Admiralicji na Wyspie Króla Jerzego w archipelagu Szetlandów Południowych. Działa od 26 lutego 1977 roku, a nazwano ją na cześć Henryka Arctowskiego, badacza Antarktyki.

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało dotację w wysokości 88 milionów złotych na budowę nowego budynku stacji. Ma mieć układ trójdzielny, a w rzucie budynek przypominać ma trójramienną gwiazdę.

Konstrukcja budynku musi wytrzymać silne podmuchy wiatru, osiągają prędkość nawet 180 kilometrów na godzinę. Wiatr ma też wpływ na odczuwanie temperatury, która nie jest aż tak niska, jak mogłoby się wydawać. Latem jest zbliżona do zera stopni Celsjusza, a zimą spada do -15 stopni.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (7)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
aljar
płacą 600 Euro i diety 60 zł/ dzien. żarcie gratis
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
SurvivorMan
Ci poniżej już odpadają na starcie... Taka praca jest przede wszystkim dla ludzi oddanych sprawie... Pasjonatów i ludzi przygotowanych nie tylko pod kątem wymaganych kompetencji, ale i pod kątem psychiki i charakteru! Jak ktoś chce liczyć stawki, to niech się do pośredniaka przejdzie, a nie na Antarktydę!
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Darth2vids
Przeciez nikt normalny nie pojedzie na antarktyde dla kasy, 2 tygodnie by nie przezyl a co dopiero 6 miesiecy. Latwiej juz wejsc na K2 .Tylko zimnolubni pasjonaci sie tam nadaja
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane