• rozwiń
    • WIG20 2208.54 -0.16%
    • WIG30 2497.43 -0.11%
    • WIG 57950.18 -0.06%
    • sWIG80 11410.26 -0.38%
    • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

PGNiG zakończyło audyt otwarcia. Zawiadomienia do prokuratury

PGNiG zakończyło audyt otwarcia. Zawiadomienia do prokuratury
Foto: tvn24 Foto: Polska Spółka Gazownictwa zawiadamia prokuraturę

Jak poinformował wiceprezes Zarządu PGNiG S.A. Janusz Kowalski w Polskiej Spółce Gazownictwa, należącej do GK PGNiG, zakończyły się audyty otwarcia. Ich efektem jest kilka zawiadomień do prokuratury, złożonych w ostatnich tygodniach.

Wczoraj Zarząd Polskiej Spółki Gazownictwa złożył do prokuratury kolejne dwa zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, w wyniku którego spółka mogła ponieść znaczne straty majątkowe, a także zostać narażona na kary finansowe za naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

Pierwsze zawiadomienie dotyczy procedury przetargowej oraz wyłonienia wykonawców programów Hermes i Neptun, które miały służyć planowaniu, monitorowaniu oraz realizacji zadań brygad monterskich Polskiej Spółki Gazownictwa.

Szkoda o wielkich rozmiarach

Drugie zawiadomienie, złożone przez obecny Zarząd PSG, dotyczy podejrzenia popełnienia przestępstwa, również polegającego na wyrządzeniu spółce szkody majątkowej o wielkich rozmiarach, w zakresie realizacji projektu CRM dotyczącego opracowania aplikacji do oceny efektywności infrastrukturalnych projektów inwestycyjnych.

W ocenie obecnego Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa w obu tych sprawach PSG mogła stracić w sumie ponad 20 milionów złotych. W związku z tym spółka wystąpiła do prokuratury o przyznanie jej statusu pokrzywdzonego, a także o sprawdzenie, czy w obu przypadkach doszło do niegospodarności menedżerskiej.

 

Henryk Kowalczyk o przyszłości spółek Skarbu Państwa:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane