• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Duża sieć wycofuje produkt ze sprzedaży. "Możliwa obecność szkła"

Polomarket wycofał ze sprzedaży partię buraczków tartych Odtwórz: Polomarket wycofał ze sprzedaży partię buraczków tartych
Polomarket wycofał ze sprzedaży partię buraczków tartych "Źródło: GIS"

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży w sklepach sieci Polomarket partii buraczków tartych. "W produkcie jest możliwa obecność szkła, co wiąże się z ryzykiem zranienia przewodu pokarmowego" - czytamy w komunikacie.

Wycofanie produktu to efekt skargi konsumenta dotyczącej obecności szkła.

"W związku z tym, że zakład produkcyjny nie jest w stanie zagwarantować, że w pozostałych opakowaniach kwestionowanej partii produktu nie znajduje się szkło Polomarket Sp. z o. o. podjął decyzję o wycofaniu ze sprzedaży w sklepach sieci Polomarket wskazanej w komunikacie partii produktu >>Buraczki tarte o smaku łagodnym<< marki Zaczarowany Ogród" - podał GIS.

Polomarket wycofał buraczki ze sprzedaży

Sieć sklepów zaapelowała do klientów o "natychmiastowy zwrot produktu". Chodzi o buraczki tarte łagodne 350 g Zaczarowany Ogród z terminami przydatności do spożycia do 11.2020 i numerze partii B20118.

Ich producentem jest Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Unisław.

ZOBACZ ZDJĘCIE PRODUKTU

Jak poinformowała firma, "artykuł ten można zwrócić w każdym sklepie Polomarket bez okazywania paragonu, a koszt jego zakupu zostanie zwrócony".

Ponadto, jak podał Główny Inspektorat Sanitarny, informacja o wycofaniu produktu została umieszczona w sklepach należących do sieci. "Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują działania prowadzone przez przedsiębiorcę" - dodano.

Jednocześnie wskazano, by nie spożywać wskazanej w komunikacie partii produktu.

ZOBACZ OŚWIADCZENIE FIRMY
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane