• rozwiń

Polisy dla TIR-ów tanie jak barszcz

Polisy dla TIR-ów tanie jak barszcz
Foto: sxc.hu/ Mattox Foto: Polisa OC komunikacyjnego dla ciągnika siodłowego kosztuje już mniej niż 2 tys. zł

Ubezpieczyciele walczą o przychody, a firmy transportowe przecierają oczy ze zdumienia - informuje wtorkowy "Puls Biznesu".

Według brokerów ubezpieczeniowych, polisa OC komunikacyjnego dla ciągnika siodłowego kosztuje już mniej niż 2 tys. zł. Jeszcze cztery lata temu - gdy ubezpieczyciele mocno dokręcili śrubę firmom transportowym - dochodziła do 10 tys. zł.

- Chęć poprawy wyników sprzedaży na koniec roku powoduje, że tendencja spadkowa się pogłębia.

Wyhamuje dopiero w pierwszym kwartale 2015 r. - wyjaśnia Piotr Bryński, dyrektor departamentu ubezpieczeń komunikacyjnych klienta kluczowego w Compensie.

Plusy i minusy

Sebastian Sobolewski, dyrektor ds. ubezpieczeń korporacyjnych w firmie Adversum, twierdzi, że "minimum zostało już osiągnięte".

- Stawki, które jeszcze dwa lata temu były niemożliwe do uzyskania, obecnie są standardem dla flot o stosunkowo niskiej szkodowości - podkreśla.

Przedsiębiorcy transportowi nie skaczą jednak z radości. Ogromna zmienność cen polis nie sprzyja stabilności i przewidywalności biznesu.

- Cieszę się, że udało nam się w tym roku zaoszczędzić na ubezpieczeniach, ale w przyszłym być może będzie trzeba dołożyć, jeśli ceny pójdą w górę. Nie da się planować wydatków - mówi Andrzej Szymański, dyrektor zarządzający firmą transportową Dartom.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane