• rozwiń

Przegląd prasy. Policjanci będą nagrywać interwencje. Wkrótce przetarg na zakup kamer

Policjanci z kamerami będą nagrywać interwencje Odtwórz: Policjanci z kamerami będą nagrywać interwencje
Policjanci z kamerami będą nagrywać interwencje "Źródło: tvn24bis"

Policja wkrótce ogłosi przetarg na zakup miniaturowych kamer, w które mają być wyposażeni funkcjonariusze w czasie interwencji - informuje "Rzeczpospolita". W pierwszej partii planowane jest zamówienie kilkuset takich kamer.

Kamery będą rejestrować pracę policjantów z patroli, wydziałów prewencji i drogówki. Nagrania będą wyjaśniać spory na linii funkcjonariusz - obywatel oraz zapobiegać nadużyciom władzy.

Przetarg na kamery

Jak informuje gazeta, w najbliższych dniach przedstawiciele Komendy Głównej Policji spotkają się z oferentami, którzy zaprezentują im tego rodzaju urządzenia. Wtedy też władze policji ustalą ostatecznie, jaki sprzęt będzie dla nich optymalny.

- Trwają prace nad wyborem oferenta. W najbliższym czasie zostanie opracowana specyfikacja i ogłoszony przetarg na zakup pierwszej partii kilkuset takich kamer - mówi "Rzeczpospolitej" Mariusz Ciarka, rzecznik KGP.

Jak podaje dziennik policja testuje już pilotażowo kamery od różnych producentów. Na razie pojedyncze komendy wojewódzkie na próbę wyposażyły w takie urządzenia od kilku do kilkudziesięciu policjantów.

Nagranie interwencji

Jak podaje gazeta, policjanci chwalą sobie wartość użytkową kamerek. Nagrywanie ma zresztą działać w obie strony - z jednej prewencyjnie powstrzymuje np. przed agresywnymi zachowaniami, np. zatrzymywanych pseudokibiców, a z drugiej - dyscyplinuje mundurowych i powstrzymuje przed nadużywaniem władzy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
VaII Govrylo
Kupią im kamery na kasety VHS.
Jeden z patrolu będzie operatorem.
A tak poważnie, to wcale nie kupią, podobnie jak śmigłowce, okręt podwodny, drony, długopisy.
  • 2
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane