• rozwiń
  • WIG20 2316.09 -0.13%
  • WIG30 2658.41 -0.41%
  • WIG 59850.02 -0.41%
  • sWIG80 11922.05 -0.73%
  • mWIG40 4171.60 -1.59%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:04

Dostosuj

Temat: USA. Gospodarka

Amerykańska firma motoryzacyjna zwiększy produkcję w Polsce

Amerykańskie cła weszły w życie Odtwórz: Amerykańskie cła weszły w życie
Amerykańskie cła weszły w życie "Źródło: TVN24 BiS"

Amerykańska firma Polaris Industries, producent m.in. motocykli, skuterów śnieżnych i quadów, poinformowała w środę, że zamierza zwiększyć produkcję w swojej fabryce w Opolu. To efekt odwetowych ceł Unii Europejskiej na amerykańskie produkty motoryzacyjne.

W ubiegłym miesiącu firma Polaris z siedzibą w Minnesocie oświadczyła, że rozważa przeniesienie produkcji swojej marki Indian Motorcycles z zakładu w Iowa do Polski.

Dodatkowa motywacja

W środę dyrektor generalny Polaris, Scott Wine powiedział, że zwiększenie produkcji w Opolu w przyszłym roku było planowane już wcześniej, ale unijne taryfy celne były dodatkową motywacją.

Polaris Industries ma fabryki w USA, Meksyku i Indiach. Istniejący od 2015 roku Polaris Polska w Opolu to pierwsza europejska fabryka tego amerykańskiego koncernu. Produkowane przez tę firmę maszyny to głównie quady, a także pojazdy wieloosobowe typu Ranger i pojazdy rekreacyjno-sportowe RZR.

Wprowadzone przez USA cła na UE obejmują towary o wartości 2,8 mld euro. UE w odpowiedzi wprowadziła cła odwetowe wobec USA, a na ich liście znalazło się kilkaset pozycji, w tym motocykle.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane