• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Polak najlepszym analitykiem na świecie. "Staraliśmy się być jak najbardziej dokładni"

Polak najlepszym analitykiem na świecie. "Staraliśmy się być jak najbardziej dokładni" Odtwórz: Polak najlepszym analitykiem na świecie. "Staraliśmy się być jak najbardziej dokładni"
Foto: TVN24 Biznes i Świat | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Konrad Białas był gościem TVN24 Biznes i Świat | Video: Polak najlepszym analitykiem na świecie. "Staraliśmy się być jak najbardziej dokładni"

Konrad Białas z TMS Brokers i zespół, którym kieruje to zdaniem Bloomberga najlepsi analitycy walutowi na świecie. - Udało się, więc jesteśmy dumni - podkreślił Białas w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat.

Zestawienie prowadzone przez Bloomberga omawia 60 firm na całym świecie. Zespół TMS Brokers został okrzyknięty najlepszym na świecie.

Ciekawy rynek

- Nasze prognozy zostały okrzyknięte najlepszymi, przez to zyskaliśmy ten tytuł. Te prognozy są zbierane na okres ostatnich czterech kwartałów. To jest długa praca i staraliśmy się być jak najbardziej dokładni w prognozowaniu. Udało się, więc jesteśmy dumni - podkreślił Białas.

I dodał: - To są prognozy na cztery kwartały do przodu. Aktualizujemy je systematycznie miesiąc po miesiącu. Te w krótkim terminie jest z kolei dużo szumu związanego nieoczekiwanymi sytuacjami i wpływem jednorazowych danych makro. To one wpływają na podwyższoną zmienność.

Białas zaznaczył, że "trend długoterminowy opiera się przede wszystkim na tym, żeby stwierdzić co jest głównym motorem dla waluty i kiedy on będzie na rynku grany, brany pod uwagę". - Głównym elementem wspólnym dla każdej waluty są banki centralne i ich polityka - ocenił ekspert.

- Rynek walutowy daje dużo emocji, głównie dlatego, że trzeba patrzeć na szeroką paletę informacji - dodał.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane