• rozwiń
    • WIG20 2188.20 +0.70%
    • WIG30 2521.46 +0.73%
    • WIG 56753.79 +0.71%
    • sWIG80 11547.10 +0.62%
    • mWIG40 3939.78 +0.74%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Ważą się losy połączenia Vistuli i Bytomia. "Przejście do drugiej fazy"

Rewolucja w handlu. Moda bije supermarkety Odtwórz: Rewolucja w handlu. Moda bije supermarkety
Rewolucja w handlu. Moda bije supermarkety "Źródło: TVN24 BiS"

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skierował do drugiego etapu postępowanie w sprawie połączenia dwóch firm z rynku odzieżowego Vistuli Group i Bytomia - poinformował w środę urząd w komunikacie.

Jak podkreślił UOKiK, "przejście do drugiej fazy postępowania nie przesądza o rodzaju decyzji, jaka w przyszłości zostanie wydana". Dodano, że niezbędne jest przeprowadzenie analiz rynkowych.

Połączenie

Urząd przypomniał, że wniosek o zgodę na połączenie Vistula Group ze spółką Bytom wpłynął do UOKiK w pod koniec sierpnia 2017 r. Uczestnicy transakcji projektują oraz sprzedają markową odzież oraz akcesoria.

"Vistula specjalizuje się zarówno w odzieży męskiej i damskiej oraz biżuterii i zegarków. Należą do niej marki, takie jak Lantier, Vesari, Wólczanka, Lambert, W.KRUK oraz Deni Cler (za pośrednictwem spółek zależnych). Głównym rynkiem zbytu dla produktów Grupy Vistula jest Polska" - napisano w komunikacie.

Jak dodano, Bytom działa na rynku odzieży męskiej. Sprzedaż prowadzi w sieci sklepów własnych i franczyzowych, a także za pośrednictwem własnego e-sklepu; ponadto w niewielkiej skali sprzedaje hurtowo pod marką Intermoda - wyjaśnił UOKiK. "Bytom działa wyłącznie na terytorium Polski" - wskazano.

Druga faza

UOKiK zaznaczył, że prowadzone postępowanie "przechodzi do II fazy". Jak wyjaśniono, urząd przeprowadzi badanie rynku, w którym "zbierze informacje m.in. na temat charakterystyki lokalnych rynków sprzedaży detalicznej odzieży męskiej, a także wielkości udziałów Vistuli i Bytomia oraz ich konkurentów. Brak tych informacji i danych uniemożliwia organowi antymonopolowemu dokonanie prawidłowej oceny zgłoszonej koncentracji".

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów może wyrazić zgodę (bezwarunkową lub warunkową) na koncentrację albo zakazać jej przeprowadzenia - zaznaczono.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane