• rozwiń

Temat: Praca

Przegląd prasy. Polacy na swoim pracują dłużej. Ponad 9 godzin dziennie

Przegląd prasy. Polacy na swoim pracują dłużej. Ponad 9 godzin dziennie
Foto: Shutterstock Foto: Tydzień pracy co trzeciego właściciela firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) przekracza w Polsce 50 godzin

Tydzień pracy co trzeciego właściciela firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) przekracza w Polsce 50 godzin - pisze "Puls Biznesu".

W czasie wykraczającym ponad normy ustawowego etatu sektor MSP wytwarza w skali świata 8,3 bln dol. - podaje Sage w raporcie nt. czasu poświęcanego działalności prowadzonej przez właścicieli firm do 100 pracowników.

Listopadowe badanie objęło 11 krajów.

Dłużej niż na etatach

W Polsce właściciele firm i samozatrudnieni też pracują dłużej niż osoby na etatach. W ciągu tygodnia średnio o 4 godz. więcej statystyczny przedsiębiorca poświęca biznesowi.

To odpowiada 13 miesiącom pracy etatowej.

A wielu zabiera to jeszcze więcej czasu - ponad 30 proc. właścicieli firm przyznaje, że ich tydzień pracy jest dłuższy niż 50 godzin.

Piotr Ciski, dyrektor zarządzający polskim oddziałem Sage, wskazuje, że dane te odnoszą się do badania czasu pracy wykonywanej na stanowisku, np. w biurze. Zdecydowana większość przedsiębiorców w rzeczywistości pracuje i angażuje się we własną działalność także poza swoim stanowiskiem pracy – zauważa.

Lepsze prognozy dla Polski. Gospodarka nie zwolni, bezrobocie spadnie:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
graffiti50
ale prezesi pracują krótko i biorą po 300 tys. miesięcznie, a rządzący nie wiedzą jak zrobić trzeci próg podatkowy bo kolesi przecież nie skrzywdzą ,tylko cały naród zbiera paragony bo liczy na tablet i wirtualny samochód
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
obiektyw_
Dłużej o 20%, a zarobki o 300% większe, więc nie wiem o co halo...
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane