• rozwiń
  • WIG20 2184.35 -0.19%
  • WIG30 2509.19 -0.32%
  • WIG 56561.79 -0.18%
  • sWIG80 11621.76 -0.27%
  • mWIG40 3894.19 -0.62%

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-17 17:15

Dostosuj

Wakacje za 500 plus. Polacy ruszyli nad Bałtyk

Wakacje za 500 plus. Polacy ruszyli nad Bałtyk. Polacy ruszyli nad Bałtyk Odtwórz: Wakacje za 500 plus. Polacy ruszyli nad Bałtyk. Polacy ruszyli nad Bałtyk
Foto: Wielu polskich turystów wybiera się nad Bałtyk, gdzie spędzają z dziećmi choćby kilkudniowy urlop | Video: Wakacje za 500 plus. Polacy ruszyli nad Bałtyk. Polacy ruszyli nad Bałtyk

Wakacje w pełni, a turystów nad polskim morzem nie brakuje. W tym roku jest ich jeszcze więcej, bowiem przybyło osób, które korzystają z programu 500 plus. Pieniądze chętnie przeznaczają na rodzinny wypoczynek.

Pisaliśmy już, że rządowy program Rodzina 500 plus pociągnął za sobą zwiększony popyt m.in. na produkty spożywcze, AGD, używane samochody. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że Polacy chętnie wykorzystują otrzymane pieniądze także na wakacyjny wyjazd.

- 500 plus pobudziło wyobraźnię ludzi. Notujemy dużo większe zainteresowanie klientów wakacjami. Pojawia się grupa aspirująca do wyjazdu - mówił w TVN24 BiS Maciej Nykiel z Fly.pl

Bałtycki boom

Mimo niepewnej pogody, wielu beneficjentów programu wybiera się nad Bałtyk, gdzie spędza z dziećmi choćby kilkudniowy urlop.

Rodziny, które chciałyby wyjechać za granicę, muszą jednak trochę poczekać. Jak uważa Nykiel, 500 zł to zbyt niska kwota, aby pokusić się od razu o wyjazd zagraniczny.

- Prognozujemy, że jeżeli ten program zostanie utrzymany na tym poziomie, co obecnie, to pierwsi beneficjenci zagraniczni pojawią się latem 2017 roku - ocenił Nykiel.

Za granicę za rok

W Polsce już teraz nie brakuje jednak urlopowiczów, którzy chętnie wyjeżdżają poza Polskę.

- Polacy tradycyjnie jadą na południe Europy. Numerem jeden jest Grecja - mówił Nykiel. Wskazywał, że w porównaniu do ubiegłego roku największy wzrost zanotowała Bułgaria.

W tym roku chętniej wybieramy kierunki bezpieczne - Unię Europejską. Rzadziej odwiedzamy północną Afrykę czy Turcję, która po ostatnich zamieszkach i atakach terrorystycznych przeżywa turystyczny kryzys. Turcy zachęcają do noclegu bardzo niskimi cenami: tygodniowy pobyt w pięciogwiazdkowym hotelu, z opcją all inclusive, trzeba zapłacić jedynie 1500 zł. W podobnym standardzie nie spędzimy weekendu nad polskim morzem.

 

Kierunek: Gruzja. Kaukaski pomysł na tanie wakacje

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Obi Wattel
Najlepiej jakby nigdzie nie wyjeżdżali, tylko zaiwaniali 24/7.
Kilka dni nad Bałtykiem to naprawdę taki luksus, za który trzeba piętnować ludzi? Wynajęcie pokoju na 4 osoby 200 zł, 4 obiady 100 zł, lody, przekąski, gofry, piwo, sok dla 4 osób 100 zł.... wychodzi 100 zł dziennie na osobę za dzień odpoczynku. Zazdrościcie im?
 • 1
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane