• rozwiń

Poker legalny tylko w kasynach. "Federacja musi zmienić status"

Foto: shutterstock.com Foto: W pokera można legalnie grać jedynie w kasynach

Ministerstwo Finansów rozważy legalizację gry w pokera sportowego dopiero wtedy, gdy federacja zajmująca się tą dyscypliną uzyska status polskiego związku sportowego - informuje "Dziennik Gazeta Prawna" w oparciu o wyjaśnienia wiceministra Jacka Kapicy dla Senatu.

- Obecnie Polska Federacja Pokera Sportowego nie ma takiego statusu; działa na podstawie przepisów o stowarzyszeniach. Natomiast określenie "poker sportowy" jest tylko potoczne, nie wynika z polskich przepisów - tłumaczy Kapica.

Potrzebne zezwolenie

Krajowe regulacje mówią jedynie o pokerze, który jest jedną z gier hazardowych i może być urządzany wyłącznie w kasynach gry na podstawie zezwolenia udzielonego przez ministra finansów. W 2013 r. minister udzielił 20 takich zezwoleń, a w tym roku - 19.

- Zakaz organizowania turniejów pokera w innych miejscach został wprowadzony po to, by przeciwdziałać praniu pieniędzy - wyjaśnia wiceminister.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane