• rozwiń

Temat: Praca

Przegląd prasy: Polacy chcą podwyżek. Nie boją się wypowiedzenia

Przegląd prasy: Polacy chcą podwyżek. Nie boją się wypowiedzenia
Foto: Shutterstock Foto: W październiku przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4259,15 zł

Aż 90 proc. Polaków twierdzi, że jeśli nie dostanie w ciągu najbliższego roku podwyżki, to poszuka innego, lepiej płatnego zajęcia – pisze "Rzeczpospolita".

W tym roku ponad 22 proc. Polaków dostało podwyżki. To co druga osoba, która poprosiła o wyższą pensję – wynika z ankiety przeprowadzonej przez portal InfoPraca.pl.

Podwyżki płac

"Ale dla pracowników to wciąż za mało. Niemal 90 proc. ankietowanych twierdzi, że jeśli w ciągu najbliższego roku ich płaca nie pójdzie w górę, poszuka innej pracy" – czytamy w artykule.

Rezultaty badania pokazały też, że aż 43 proc. ankietowanych oczekuje 10-proc. podwyżki, a blisko 28 proc. marzy o wzroście swojego wynagrodzenia aż o jedną piątą. O 15 proc. wyższych zarobków oczekiwałoby 23,2 proc. respondentów.

W ocenie ekspertów silniejsza pozycja pracownika na rynku to nie tylko skutek spadającego bezrobocia i coraz większych kłopotów w firmach ze znalezieniem kadry, ale też efekt programu Rodzina 500+.

Jest lepiej

"Dzięki zastrzykowi gotówki sytuacja finansowa rodzin polepszyła się i pracownicy przestali się bać, że zostaną bez środków do życia" – pisze dziennik.

W piątek GUS podał, że w październiku przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło 4259,15 zł. "To o 6,8 proc. więcej niż we wrześniu" – podsumowuje "Rzeczpospolita".

Polska goni zachód. Średnie miesięczne zarobki w Europie. Zobacz materiał wideo:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane