• rozwiń

Kolejna zmiana w resorcie finansów. Odchodzi wiceminister

"Minister Czerwińska, przenosząc się do NBP, ogołociła rząd z ekonomistów" Odtwórz: "Minister Czerwińska, przenosząc się do NBP, ogołociła rząd z ekonomistów"
"Minister Czerwińska, przenosząc się do NBP, ogołociła rząd z ekonomistów" "Źródło: tvn24"

- Od środy Filip Świtała nie jest podsekretarzem stanu w ministerstwie finansów - powiedział rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów Paweł Jurek.

To kolejna ważna zmiana w resorcie finansów w ostatnich dniach. Na początku czerwca odwołana została też minister finansów Teresa Czerwińska. Jej następcą został Marian Banaś, zaś Czerwińska trafiła do zarządu Narodowego Banku Polskiego.

Kariera Świtały

Świtała na stanowisku wiceministra finansów zastąpił we wrześniu 2018 r. Pawła Gruzę, który przeszedł do zarządu KGHM. Odpowiedzialny był za politykę podatkową i regulacje z tym związane.

Zgodnie z informacją MF Świtała jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył liczne szkolenia, organizowane przez renomowane instytucje międzynarodowe.

W latach 1996-2010 pracował w największych światowych firmach konsultingowych i prawniczych. W latach 2010-2014 w Komisji Europejskiej w Brukseli zajmował się zagadnieniami związanymi z polityką podatkową w podatkach bezpośrednich.

W latach 2015-2016 prowadził firmę doradztwa podatkowego, specjalizującą się w zakresie podatków u źródła oraz prowadzeniem postępowań podatkowych.

Od 2017 r. pracował w Ministerstwie Finansów na stanowisku dyrektora Departamentu Systemu Podatkowego.

Jest współautorem komentarza do ustawy o CIT, autorem komentarzy do wyroków Trybunału Sprawiedliwości oraz wielu publikacji o tematyce podatkowej.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane