• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Podróżujesz z małym dzieckiem? Nie wszędzie możesz pojechać

"Biznes dla Ludzi", cz.3 Odtwórz: "Biznes dla Ludzi", cz.3
Foto: Shutterstock | Video: TVN24 Biznes i Świat Foto: Na program „Biznes dla ludzi” zapraszamy o godz. 18.15 | Video: "Biznes dla Ludzi", cz.3

Wybierasz się w podróż z małym dzieckiem? W programie "Biznes dla Ludzi" wyjaśniamy, jak przygotować się do wyjazdu z kilkumiesięcznym bobasem.

- Każdy rodzic, zastanawiając się nad wyjazdem, powinien skonsultować się z pediatrą. Są bowiem takie przypadki, np. przewlekłe choroby dziecka, które uniemożliwiają mu wyjazdy do niektórych krajów. Chodzi o takie regiony, gdzie jest inne ciśnienie, np. w górach lub tam, gdzie jest bardzo upalnie - tłumaczy Justyna Niebutkowska z grupy Europ Assistance.

Podkreśla, że rodzice muszą pamiętać, aby nie podróżować z dzieckiem do 3. miesiąca życia. - Ono powinno dorastać i aklimatyzować się w warunkach domowych w Polsce - dodaje.

Pomoc medyczna

Niebutkowska przypomina, że do wyjazdu z maluchem należy się dobrze przygotować. - Małe dziecko może potrzebować pomocy medycznej, gdyby wydarzyło się coś nieprzewidzianego na miejscu. Dlatego trzeba koniecznie dowiedzieć się, jakie warunki pomocy medycznej obowiązują w danym rejonie - zaznacza.

- Jeżeli jedziemy do krajów Unii Europejskiej, to możemy zaopatrzyć się w Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Pozwala ona na uzyskanie świadczeń medycznych w krajach UE. Właścicielowi karty przysługują świadczenia w tym samym zakresie, co obywatelom kraju, w którym spędza wakacje - precyzuje.

Dodaje, że warto również wykupić dodatkowo turystyczną polisę ubezpieczeniową. - Ułatwi to zorganizowanie pomocy na miejscu i zwrot poniesionych kosztów - tłumaczu gość "Biznesu dla Ludzi".

Program „Biznes dla Ludzi” od poniedziałku do piątku na antenie TVN24 Biznes i Świat o godz. 18.15.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane