• rozwiń

Temat: Indie

Drażni cię podatek dochodowy? W tym kraju go nie ma

Drażni cię podatek dochodowy? W tym kraju go nie ma
Foto: royan.com.ar/CC-BY-SA-3.0/ Jorge Royan Foto: Na ulgę podatkową mogą liczyć jedynie najbiedniejsi

Podatki dochodowe drażnią pracowników na całym świecie, ale nie w Indiach, gdzie większość z nich po prostu ich nie płaci - według danych z OECD. Jednak zwolnieni z tej opłaty są tylko najbiedniejsi, czyli osoby, które zarabiają mniej niż 330 dolarów miesięcznie - podaje CNN Money.

Z danych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) wynika, że Indie są krajem, gdzie pracownicy mogą otrzymać 100 proc. swojego wynagrodzenia. Jednak nie jest to żaden raj. Na ulgę podatkową mogą liczyć najbiedniejsi, a tych jest tam wielu. 

Niskie wynagrodzenia

Średnia pensja w Indiach to około 80 tys. rupii rocznie, czyli zaledwie 1270 dolarów. Oznacza to, że przeciętny pracownik w tym kraju zarabia miesięcznie nieco ponad 100 dolarów.

Większość pracujących osób w Indiach nie płaci podatku dochodowego. Daninę na rzecz państwa i społeczeństwa muszą opłacić te osoby, których dochód przekroczy 250 tys. rupii rocznie, czyli blisko 4 tys. dolarów. Jak podaje CNN Money ten próg przekracza niewielka część zatrudnionych.

Podatki

W zeszłym roku do indyjskiego budżetu wpłynęło około 220 mld dolarów z podatku dochodowego. Ponad jedna trzecia tej sumy pochodzi z działających w tym kraju firm. Osoby zamożne zapłaciły łącznie około 40 mld dolarów podatku dochodowego.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane