• rozwiń

Przegląd prasy. Poczta sięga po młode firmy

Polacy wystartują w maratonie ekologicznych pojazdów Odtwórz: Polacy wystartują w maratonie ekologicznych pojazdów
Polacy wystartują w maratonie ekologicznych pojazdów "Źródło: TVN Turbo"

Państwowy operator sięga po nowatorskie technologie rozwijane przez młode polskie firmy. Dzięki nim ma znaleźć nowe źródła przychodów, obniżyć koszty i przyciągnąć młode pokolenie klientów - pisze w poniedziałek "Rzeczpospolita".

Poczta Polska jako jedna z pierwszych spółek Skarbu Państwa zaangażowała się we wsparcie startupów. Jak podaje "Rzeczpospolita", wspólnie z funduszem HardGamma Ventures wybrała grupę spółek, dziewięciu uczestników programu "GammaRebels".

Finansowanie start-upów

Najlepsi wdrożą swoje rozwiązania w Poczcie Polskiej, mogą też pozyskać inwestora - fundusz venture capital, a nawet Pocztę. Program finansuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP).

Każdy z dziewięciu startupów dostanie na testy w Poczcie Polskiej 200 tys. zł. Ale wygrane będą nie tylko startupy. Innowacyjne rozwiązania, mogą sprawić, że - po ich wdrożeniu - państwowy operator dokona technologicznego i jakościowego skoku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane