• rozwiń

Temat: Strajk w JSW

Zagórowski odchodzi z JSW. "To zła wiadomość dla spółki"

Prezes JSW gotowy do rezygnacji Odtwórz: Prezes JSW gotowy do rezygnacji
Foto: TVN24BiŚ | Video: TVN24 BiS Foto: Robert Stanilewicz wyjaśnia, jak wygląda obecna sytuacja JSW | Video: Prezes JSW gotowy do rezygnacji

Prezes JSW Jarosław Zagórowski na dzisiejszej konferencji prasowej zapowiedział, że poda się do dymisji, jeśli strona społeczna spełni postawione przez niego warunki. - To jest zła informacja dla spółki. Z perspektywy inwestorów oceniamy działania prezesa bardzo pozytywnie. Jest to osoba, która przez wiele lat nie dawała sobie w kaszę dmuchać - ocenia Jan Żuralski, prezes Private Wealth Consulting.

Warunki, jakie powinny zostać spełnione wg Zagórowskiego, to doprecyzowanie zasad szóstego dnia pracy, powrót załóg górniczych do pracy w poniedziałek oraz przekształcenie zapisów.

Jaka jest dziś sytuacja JSW?

Kurs Jastrzębskiej Spółki Węglowej w pewnym momencie dnia wzrósł o nawet 11 proc., teraz wzrost jest nieco mniejszy.

O godz. 16:30 wzrost wynosił 9,86 proc.

Optymizm

Inwestorzy są zadowoleni z tego, że doszło do podpisania porozumienia. Choć jak przyznaje Agata Zamęcka z TVN24 Biznes i Świat, "inwestorom w mniejszym stopniu zależało na tym, żeby odszedł prezes, bardziej zależy im na powrocie spółki do normalnego funkcjonowania".

Wszystko wskazuje na to, że tak będzie. Jest bowiem szansa, że górnicy już w poniedziałek wznowią pracę po siedemnastu dniach strajku.

Dobre działania prezesa

W programie "Bilans" Jan Żuralski, prezes Private Wealth Consulting ocenił: - W krótkim terminie czeka nas odreagowanie na akcjach tej spółki, związane z dużym napięciem. Jeżeli dzisiejsza zapowiedź prezesa mówiąca o tym, że złoży rezygnację i zostanie ona przyjęta, to dla spółki w średnim okresie jest to zła informacja. Z perspektywy inwestorów oceniamy działania prezesa bardzo pozytywnie. Jest to osoba, która przez wiele lat nie dawała sobie w kaszę dmuchać.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane