• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Nowe połączenie lotnicze ze Szczecina do Warszawy

Najnowocześniejszy samolot wąskokadłubowy świata w Warszawie Odtwórz: Najnowocześniejszy samolot wąskokadłubowy świata w Warszawie
Najnowocześniejszy samolot wąskokadłubowy świata w Warszawie "Źródło: TVN 24"

Nowe połączenie lotnicze między Szczecinem a Warszawą zostanie uruchomione w maju - poinformowały w piątek władze Polskich Linii Lotniczych LOT.

Nowe połączenie z lotniska Szczecin-Goleniów wystartuje codziennie o godz. 5.45, by wylądować w Warszawie o 6.50. Powrót będzie możliwy o godz. 22.55, samolot wyląduje w Szczecinie pięć minut po północy.

"Oczekiwane połączenie"

- To połączenie wielokrotnie było wskazywane w naszych ankietach jako oczekiwane zarówno przez mieszkańców, ale szczególnie przez biznes, któremu ułatwi ono skomunikowanie nie tylko z Warszawą (…) ale poprzez rozwijającą się ciągle siatkę połączeń LOT także do innych destynacji - powiedział w piątek dziennikarzom prezes portu lotniczego Szczecin-Goleniów Maciej Dziadosz.

Dodał, że będzie to wyzwanie także dla lotniska, ponieważ jest to pierwsze połączenie, które wraca do podszczecińskiego Goleniowa na nocowanie po blisko pięciu latach przerwy.

Jak podkreślił prezes Polskich Linii Lotniczych LOT Rafał Milczarski, rejs na nocowanie był "brakującym ogniwem" w siatce połączeń do Szczecina.

- Poranny wylot ze Szczecina doskonale łączy się ze wszystkimi kluczowymi porannymi wylotami z Warszawy, dzięki czemu po zaledwie kilkudziesięciu minutach przesiadki na Lotnisku Chopina, pasażerowie mogą udać się dalej w podróż do Paryża, Frankfurtu, Londynu, Mediolanu, Brukseli, Pragi, Budapesztu i wielu innych miast. Dzięki przemyślanemu rozkładowi w taki sam sposób będzie można jeszcze tego samego dnia wrócić do Szczecina - powiedział Milczarski.

Połączenie zostanie uruchomione 27 maja.

Loty z Warszawy do Szczecina oraz ze Szczecina do Warszawy oferuje także Ryanair. Dostępne są wieczorne połączenia, po jednym w obu kierunkach.

O lotnisku

Międzynarodowy Port Lotniczy Szczecin-Goleniów oddalony jest od Szczecina o 33 km. Ma połączenie kolejowe z trasą Goleniów-Kołobrzeg.

W zeszłym roku obsłużył ponad 578 tysięcy pasażerów, czyli o prawie 25 procent więcej niż w 2016 roku. Jak informują władze lotniska, wynika to między innymi z częstszego korzystania z lotów między Szczecinem a Warszawą, a także rozwoju siatki połączeń czarterowych oraz zwiększenia liczby miejsc w samolotach latających do Oslo, Bergen i Stavanger.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane