• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-20 17:15

Dostosuj

LOT z nowym rejsem. Ostatni region sąsiadujący z Polską zyskał połączenie

Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie Odtwórz: Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie
Lista najbardziej malowniczych i najmniejszych lotnisk na świecie "Źródło: TVN24 BiS"

W poniedziałek Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiły pierwsze bezpośrednie połączenie między Polską a Okręgiem Kaliningradzkim. Lot Warszawa - Kaliningrad trwa około godziny, a rejsy na tej trasie będą wykonywane sześć razy w tygodniu.

Trasę obsługują turbośmigłowe Bombardiery Q400.

"Obwód Kaliningradzki jest ostatnim regionem sąsiadującym z Polską, do którego rozpoczynamy regularne rejsy. Tym samym obsługujemy już wszystkie kluczowe rynki w Europie Środkowo-Wschodniej' -  zwrócił uwagę cytowany w komunikacie dyrektor biura komunikacji LOT Adrian Kubicki.

Nowe loty

Z połączenia z Kaliningradu do Warszawy chętnie skorzystają pasażerowie podróżujący do pozostałych miast w Polsce, takich jak Kraków, Poznań czy Wrocław, ale również przesiadający się na połączenia do Europy Zachodniej - do Amsterdamu, Paryża, Londynu, Genewy czy Mediolanu, a także na połączenia wschodnioeuropejskie, takie jak Lwów, Kijów i Odessa.

Rozwój siatki połączeń jest jednym z elementów realizacji strategii rentownego wzrostu, którą LOT wdraża od początku 2016 roku.

Wraz z połączeniem do Kaliningradu, LOT zainaugurował już 29 nowych połączeń, w tym cztery dalekiego zasięgu: do Los Angeles, Newarku, Seulu i Tokio. Jeszcze w sezonie letnim polski przewoźnik rozpocznie regularne rejsy z Krakowa do Chicago, a także z czterech portów regionalnych do Tel Awiwu, oraz z Poznania i Bydgoszczy do Lwowa. Od 28 sierpnia pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego połączenia z Warszawy do Goeteborga.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane