• rozwiń

We wrześniu korekta rozkładu jazdy pociągów

Jak odmrażane są pociągi? Odtwórz: Jak odmrażane są pociągi?
Jak odmrażane są pociągi? "Źródło: TVN Turbo"

W niedzielę 2 września wchodzi w życie korekta rozkładu jazdy pociągów, która będzie obowiązywać do 20 października. Pasażerowie będą mogli ponownie skorzystać z pociągów IC Barbakan i IC Włókniarz, które były zawieszone w czasie wakacji, ze względu na prace modernizacyjne na linii kolejowej - poinformowało we wtorkowym komunikacie PKP Intercity.

Pociąg IC Barbakan kursuje na trasie Kraków – Szczecin/Świnoujście, a IC Włókniarz kursuje na trasie Łódź – Szczecin.

Dodatkowe przystanki

PKP Intercity wprowadza dodatkowe zatrzymania pociągów w mniejszych miejscowościach. Od 2 września skład IC Hutnik, kursujący na trasie Gdynia – Katowice, IC Sukiennice relacji Gdynia – Kraków oraz IC Witkacy relacji Gdynia – Zakopane zabiorą pasażerów z dodatkowego postoju w Smętowie. W Jastrowie będzie zatrzymywać się skład TLK Kochanowski relacji Lublin – Kołobrzeg.

Kolejowy przewoźnik wprowadzi ponadto kilkanaście innych zmian kursowania pociągów, polegających między innymi na skierowaniu ich innymi trasami, skróceniu kursów, czy wprowadzeniu zastępczej komunikacji autobusowej. Zmiany w kursowaniu pociągów spowodowane są przede wszystkim pracami modernizacyjnymi prowadzonymi na liniach kolejowych.

PKP Intercity poinformowało też, że 31 sierpnia oraz 1–3 września tego roku na największych dworcach w Polsce – Warszawie Centralnej, Wschodniej i Zachodniej, Gdańsku, Gdyni, Wrocławiu, Zakopanem, Krakowie Głównym, Katowicach, Poznaniu i Szczecinie, do dyspozycji podróżnych będą informatorzy mobilni.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane