• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Transport

Duże kłopoty z Pendolino. Część składów wyłączono z ruchu

Pendolino wreszcie na torach. Ruszyły regularne przewozy pasażerskie Odtwórz: Pendolino wreszcie na torach. Ruszyły regularne przewozy pasażerskie
Pendolino wreszcie na torach. Ruszyły regularne przewozy pasażerskie "Źródło: tvn24"

PKP Intercity wyłączyło z eksploatacji sześć składów typu Pendolino z powodu uszkodzenia podwozi tłuczniem - poinformowała w środę PAP Agnieszka Serbeńska, rzecznik prasowy kolejowej spółki.

- Sześć pojazdów Pendolino zostało wyłączonych z ruchu ze względu na ślady po kontakcie z tłuczniem stwierdzone na podwoziach - powiedziała Serbeńska.

- Tabor jest teraz bardzo dokładnie sprawdzany. Analizy przyczyn są prowadzone przez przewoźnika oraz zarządcę infrastruktury - dodała.

Ogromny koszt

PKP Intercity kupiło 20 pociągów od Alstomu w maju 2011 r. Koszt wyniósł ok. 400 mln euro.

Kontrakt miał jednak wartość 665 mln euro i obejmował też budowę zaplecza technicznego w Warszawie oraz koszty utrzymania technicznego pociągów przez 17 lat.

Pendolino wkrótce z wi-fi

Prezes zarządu PKP SA Krzysztof Mamiński mówił na początku stycznia br., że "w składach, które będą szły do przeglądów okresowych, będzie instalowane wi-fi". Dodał, że "nie wyłączamy składów tylko dlatego, żeby zainstalować internet. Będziemy montować sukcesywnie".

Rzeczniczka PKP Intercity Agnieszka Serbeńska informowała wówczas, że spółka dostała ofertę na projekt techniczny instalacji wi-fi w Pendolino.

- Po analizie dokumentacji będziemy w stanie przedstawić harmonogram. Ze względu na trwające postępowanie nie możemy jeszcze przedstawić informacji finansowych. Istnieje duże prawdopodobieństwo, iż będzie konieczna ingerencja w poszycie pojazdu - tłumaczyła.

- Natomiast w przypadku technologii dostępu do internetu przewidujemy łączenie w jednym czasie sygnału internetowego od wielu operatorów GSM i udostępnianie go w pociągach - informowała.

Z kupionych przez PKP Intercity składów pasażerskich tylko w Pendolino nie ma wi-fi. Usługa taka działa w pozostałych zakupionych pociągach, takich jak Dart i Flirt

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane