• rozwiń

Jedziesz pociągiem w Święto Niepodległości? Dostaniesz coś gratis

Jedziesz pociągiem w Święto Niepodległości? Dostaniesz coś gratis
Foto: PKP Intercity Foto: PKP Intercity wraz z polskimi sadownikami przygotowało specjalny poczęstunek dla wszystkich pasażerów

PKP Intercity wraz z polskimi sadownikami przygotowało specjalny poczęstunek dla wszystkich pasażerów, którzy 11 listopada wybiorą się w podróż pociągami ekspresowymi. Z okazji obchodów Dnia Niepodległości przewoźnik, wspólnie z Towarzystwem Rozwoju Sadów Karłowych, rozda podróżnym ponad 22 tys. jabłek.

Jak czytamy w czwartkowym komunikacie, 11 listopada br. PKP Intercity, wspólnie z Towarzystwem Rozwoju Sadów Karłowych, w ramach projektu finansowanego przez Fundusz Promocji Owoców i Warzyw, będzie promowało zdrową, polską przekąskę.

Na pokładach pociągów Express InterCity Premium (EIP) i Express InterCity (EIC) z dostępną usługą gastronomiczną przewoźnik rozda swoim pasażerom ponad 22 tysiące jabłek. Obsługa WARS wręczy każdej osobie specjalnie zapakowany i gotowy do konsumpcji owoc oraz ulotkę informacyjną.

Daj się skusić jabłku

PKP Intercity wskazuje, że w ten sposób stara się włączać w działania mające na celu promowanie polskich produktów spożywczych.

- W tym roku, w ramach obchodów Dnia Niepodległości, wspieramy akcję polskich sadowników "Daj się skusić jabłku". Mamy nadzieję, że rozdawane owoce doskonale sprawdzą się jako przekąska w podróży - powiedział cytowany w komunikacie Cezary Nowak, rzecznik prasowy PKP Intercity.

Jak wyjaśnia prof. dr hab. Augustyn Mika z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach około 15 milionów jabłoni w Polsce obdarza nas co roku 3,5 milionami ton jabłek, czyli prawie 100 kg na mieszkańca. Jabłko średniej wielkości (100 g) zawiera zaledwie 60 kcal i jest źródłem potasu, sodu, wapnia, fosforu, magnezu i żelaza. Jedno lub dwa jabłka, zjadane codzienne, zapewniają prawidłowy poziom substancji mineralnych w organizmie. Jak wszystkie owoce, tak i jabłka zawierają witaminy: A, B, C, K, PP.

 

Zobacz materiał z ubiegłorocznej jazdy testowej darta wyprodukowanego przez bydgoską Pesę (17.06.2015):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane