• rozwiń

Nowe połączenia kolejowe do popularnych kurortów

Dart, czyli nasze polskie Pendolino. Zobacz niesamowity produkt Pesy Odtwórz: Dart, czyli nasze polskie Pendolino. Zobacz niesamowity produkt Pesy
Dart, czyli nasze polskie Pendolino. Zobacz niesamowity produkt Pesy "Źródło: PKP Intercity"

Dodatkowe połączenia w Tatry i Beskidy uruchomi we wrześniu tego roku PKP Intercity - poinformowała spółka we wtorkowym komunikacie.

Od soboty, 9 września tego roku PKP Intercity uruchomi nowe, weekendowe połączenie z Bydgoszczy do Zakopanego. Skład TLK Halny pojedzie między innymi przez Poznań, Wrocław, Opole i Żywiec.

Nowe połączenia

Pasażerowie planujący wyjazd zarówno do turystycznej stolicy Tatr, jak i w Beskidy, od 9 września tego roku zyskają weekendowe połączenie na trasie Bydgoszcz–Zakopane. Po drodze pociąg TLK Halny zatrzyma się między innymi w Poznaniu, Wrocławiu, Opolu czy Bielsko-Białej.

Jednocześnie nowo uruchomiony skład PKP Intercity pojedzie trasą przez Żywiec i Suchą Beskidzką, zapewniając turystom dojazd do miejscowości, z których można bezpośrednio wyruszyć na szlak w Beskidy Zachodnie.

Również od września podróżni dotrą do Zakopanego kilkoma pociągami PKP Intercity. Pasażerowie będą mieć do dyspozycji składy weekendowe między innymi z Krakowa (TLK Malinowski) i ze Szczecina (TLK Haller) oraz codzienne połączenie z Trójmiasta (TLK Karpaty).

Dodatkowo, przez cały wrzesień, pociąg EIC Tatry, zamiast tylko w weekendy, będzie kursował codziennie na trasie z Warszawy do Zakopanego.

Składami przewoźnika podróżni dojadą także w inne górskie regiony Polski, między innymi w Karkonosze do Jeleniej Góry, w Bieszczady do Zagórza czy w Beskidy do Żywca.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane