• rozwiń

WiFi wreszcie w Pendolino? "Rozmowy są ciężkie"

Pendolino wreszcie ruszyło Odtwórz: Pendolino wreszcie ruszyło
Foto: Shutterstock | Video: tvn24 Foto: Trwają rozmowy na temat zamontowania w składach Pendolino urządzeń do skorzystania z WiFi | Video: Pendolino wreszcie ruszyło

Rozmowy pomiędzy PKP Intercity i Alstomem w sprawie zamontowania w składach urządzeń do korzystania z internetu przez WiFi są ciężkie - ocenił Jarosław Oniszczuk, członek zarządu przewoźnika.

- Prowadzimy rozmowy z Alstomem. Mam nadzieję, że początek jest już zrobiony. Chcemy, żeby WiFi w Pendolino było i zrobimy wszystko, żeby to zabezpieczyć, bo widzimy potrzeby pasażerów. Rozmowy są ciężkie - powiedział Oniszczuk w rozmowie z PAP.

Najpierw testy

Rzecznik PKP Intercity Cezary Nowak dodał, że pierwsza możliwość zamontowania WiFi w składach Pendolino pojawi się podczas przeglądów poziomu P4, które rozpoczną się w lipcu tego roku.

- Najpierw musimy przetestować to, co nam zaprezentuje wykonawca, czyli Alstom. Nie możemy sobie pozwolić na zamontowanie takiego sprzętu, który nam nie odpowiada - powiedział Oniszczuk.

Wiceprezes przyznał, że choć spółka robi wszystko, żeby uruchomić WiFi w Pendolino jak najszybciej, to ostateczny termin uruchomienia usługi bezprzewodowego dostępu do internetu na razie nie jest znany.

- Ostateczny termin nie wiem, czy to będzie do końca roku, czy nie przeciągnie się na jeszcze następny rok - przyznał wiceprezes.

Z kupionych ostatnio przez PKP Intercity składów pasażerskich tylko w Pendolino nie ma WiFi. Usługa taka działa w pozostałych zakupionych pociągach takich jak Dart i Flirt.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane