• rozwiń

PKO BP do zdolności kredytowej doliczy 500 plus

PKO BP do zdolności kredytowej doliczy 500 plus
Foto: Shutterstock Foto: Zdolność kredytowa będzie oceniana jednak na podstawie wysokości otrzymywanego w ramach 500 Plus świadczenia - a więc od liczby posiadanych dzieci

Bank PKO BP będzie brał pod uwagę otrzymywanie świadczeń z programu 500 plus przy ocenie zdolności kredytowej. Dotyczy to jednak tylko kredytów krótkoterminowych.

Starając się np. o kredyt hipoteczny, klient nie może liczyć na to, że bank uwzględni, iż otrzymuje środki z rządowego programu.

Jak poinformowało biuro prasowe PKO BP, obecnie trwają prace nad rozwiązaniami technicznymi. Bank uzupełnia również szczegóły oferty - na razie nie jest pewne, czy przy ocenie zdolności kredytowej uwzględniany będzie jeden czy dwoje rodziców (w zależności od tego, kto jest wnioskodawcą o wypłatę świadczenia 500 plus), a także, czy na decyzję o przyznaniu kredytu będzie miał wpływ wiek dziecka.

Zdolność kredytowa po nowemu

Zdolność kredytowa będzie oceniana jednak na podstawie wysokości otrzymywanego w ramach 500 plus świadczenia - a więc od liczby posiadanych dzieci.

W marcu Komisja Nadzoru Finansowego informowało, że nie widzi przeciwwskazań, aby nie uwzględniać świadczeń otrzymywanych na dziecko przy ocenie zdolności kredytowej. Jak poinformował PKO BP, podjęcie decyzji wymagało jednak gruntownych analiz.

 

Marczuk: nie wyobrażam sobie, żeby pieniądze na 500 plus się nie znalazły

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane