• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Uwaga na maile od oszustów. PKO BP ostrzega

Ekspertka o oszustwach internetowych Odtwórz: Ekspertka o oszustwach internetowych
Ekspertka o oszustwach internetowych "Źródło: TVN24 BiS"

PKO BP ostrzega przed przestępcami podszywającymi się pod pracowników banku. Wysyłają oni fałszywe maile z linkami, których otworzenie może spowodować zainstalowanie złośliwego oprogramowania.

Największy bank w Polsce poinformował w komunikacie, że przestępcy rozsyłają fałszywe maile z linkami do formularzy kredytowych. "Proszą w nich o uzupełnienie formularza potrzebnego do złożenia wniosku kredytowego" - wskazano.

Przedstawiciele banku podkreślili jednak, że "PKO Bank Polski nie jest nadawcą takich maili". "Kliknięcie w link może spowodować pobranie i zainstalowanie złośliwego oprogramowania" - dodano.

Zdaniem przedstawicieli banku, "może ono posłużyć do przejęcia poufnych danych dostępu do bankowości elektronicznej".

W przypadku skorzystania z linku w wiadomości i podania jakichkolwiek danych na stronie internetowej przypominającej serwis iPKO, klienci są proszeni o kontakt z bankiem.

PKO BP ostrzega klientów

PKO BP przypomina, by zachować ostrożność i ograniczone zaufanie do wiadomości, w których znajduje się prośba o skorzystanie z linku lub podanie poufnych danych. "Nie odpowiadaj na nie i nie ujawniaj swoich danych" - podkreślono.

Jednocześnie zwrócono uwagę, że bank nigdy nie rozsyła do klientów maili z linkami do zalogowania się do serwisu internetowego. Ponadto, należy również pamiętać, by sprawdzać poprawność adresu strony w przeglądarce internetowej.

"Zawsze zwracaj uwagę na niestandardowy wygląd strony logowania, na przykład niewłaściwy adres, brak obrazka bezpieczeństwa, nietypowe komunikaty" - czytamy w komunikacie.

Ofensywa oszustów

To nie jest pierwsze ostrzeżenie przed oszustami w ostatnich dniach. W sobotę informowaliśmy o ostrzeżeniu wydanym przez ING Bank Śląski.

"Możesz otrzymać SMS-a, którego nadawca podszywa się pod nasz bank lub inną instytucję finansową. W SMS-ie znajduje się informacja, że ktoś wysłał Ci przelew na telefon, kod, kwota oraz link do odbioru pieniędzy" - mogliśmy przeczytać w komunikacie na stronie.

Przed oszustami wysyłającymi wiadomości ze złośliwym oprogramowaniem ostrzegał również w tym tygodniu mBank.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane