• rozwiń

PKO BP nie wyklucza dalszych zakupów. "To nasz obowiązek"

Foto: Radek Pietruszka / PAP Foto: PKO Leasing podpisał w środę warunkową umowę zakupu 100 proc. akcji Raiffeisen Leasing Polska

PKO BP może zaangażować się w inne przejęcia po akwizycji Raiffeisen Leasing Polska, pod warunkiem, że będą pasowały do profilu banku - powiedział Jakub Papierski, wiceprezes PKO BP.

PKO Leasing podpisał warunkową umowę zakupu 100 proc. akcji Raiffeisen Leasing Polska od Raiffeisen Bank International za 850 mln zł. Zamknięcie transakcji nastąpić ma do końca 2016 roku.

Po sfinalizowaniu transakcji nastąpi połączenie PKO Leasing oraz Raiffeisen Leasing Polska. - W połowie 2017 roku przewidujemy fuzję prawną i do tego czasu integracja operacyjna powinna być już zaawansowana. Spora część fuzji nastąpi w ciągu 2017 roku, jednak pełnych efektów fuzji oczekujemy w 2018 roku - dodał Papierski.

Obowiązek banku

- Wierzymy, że rozwój banku w zmieniającym się otoczeniu może zostać uzupełniony przez selektywne akwizycje - powiedział Papierski, zapytany o to, czy po przejęciu Raiffeisen Leasing Polska inne przejęcia są możliwe.

- Obecnie nie pracujemy nad żadną inną transakcją, ale jeśli pojawi się okazja, naszym obowiązkiem jest przeanalizowanie jej i sprawdzenie, czy może pasować do profilu banku czy nie - dodał.

Jednorazowe koszty integracji wynieść mają poniżej 20 mln zł. Dzięki tej transakcji zysk netto grupy PKO BP powiększyć się ma o 90 mln zł w 2017 roku, 108 mln zł w 2018 roku i 121 mln zł w 2019 roku.

 

Zobacz, czy Szwecja zrezygnuje z gotówki:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane