• rozwiń

Szpitalnik Zakonu Maltańskiego nowym wiceprezesem PKO BP

Szpitalnik Zakonu Maltańskiego nowym wiceprezesem PKO BP
Foto: PKO PB Foto: Rada nadzorcza PKO BP powołała Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko wiceprezesa banku

Rada nadzorcza PKO BP powołała Jana Emeryka Rościszewskiego na stanowisko wiceprezesa banku od dnia 18 lipca br., na bieżącą wspólną kadencję zarządu - poinformował w czwartek bank. Jak podkreślił bank, Rościszewski jest przedsiębiorcą, menedżerem branży ubezpieczeniowej.

Rościszewski ukończył historię na Wydziale Nauk Humanistycznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W 1990 r. uzyskał dyplom DEA w Instytucie Nauk Politycznych w Paryżu (Institut d’Etudes Politiques de Paris). "Ukończył liczne szkolenia w dziedzinie finansów, ubezpieczeń i zarządzania we Francji, Wielkiej Brytanii i Polsce" - podkreślił bank.

"Od pierwszej połowy lat 90. pracował dla międzynarodowych instytucji bankowo-ubezpieczeniowych m.in. AXA, Azur. W latach 1990–1991 pracował we Francji dla AXA Banque oraz AXA International, a w latach 1991–1993 dla Groupe Azur. W latach 1993-1996 był członkiem zarządu TU Azur Ostoja SA oraz TUnŻ Azur Życie SA. Od 1996 związany z Paribas" - dodano.

W latach 1998-2016 r. był prezesem Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Cardiff Polska SA, należącym obecnie do grupy BNP Paribas. W latach 2001-2016 pełnił funkcję dyrektora generalnego Cardif Assurance Risques Divers w Polsce.

Rościszewski jest również związany z Zakonem Maltańskim. Od 2009 roku jest Kawalerem Honoru i Dewocji Zakonu Maltańskiego, a od 2012 roku zajmuje stanowisko szpitalnika Związku Polskich Kawalerów Maltańskich.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (8)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Fergus Crowley
Kiedyś to się nazywało nepotyzm, teraz "dobra zmiana".
  • 5
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
kolom
I w tym momencie kończy się moje poparcie dla „Dobrej Zmiany”. Podobnie wygląda sytuacja kadrowa w KGHM-ie i ……… .
  • 3
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane