• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Pojedziemy na ropie saudyjskiej. Orlen "zadowolony"

Pojedziemy na ropie saudyjskiej. Orlen "zadowolony"
Foto: Orlen Foto: PKN Orlen przedłużył umowę na dostawy ropy z Saudi Aramco

PKN Orlen przedłużył na kolejny rok współpracę z Saudi Aramco obejmującą dostawy ropy naftowej do rafinerii koncernu w Polsce, Czechach i na Litwie - podał PKN w komunikacie. W efekcie kontrakt będzie obowiązywał do 31 grudnia 2017 r.

"Biorąc pod uwagę dotychczasową, bardzo dobrą współpracę z saudyjską firmą, PKN Orlen zdecydował się na przedłużenie kontraktu. Taka możliwość wynika z zapisów zawartej w maju br. umowy, która przewiduje opcję automatycznego przedłużenia kontraktu w przypadku woli dalszej współpracy stron" - napisał Orlen.

Umowa przewiduje zaopatrzenie w surowiec na poziomie około 200 tysięcy ton miesięcznie.

Dostawcy ropy

"Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Saudi Aramco. Ropa saudyjska stała się częścią podstawowego wsadu surowcowego dla naszych rafinerii" – poinformował cytowany w komunikacie prezes Orlenu Wojciech Jasiński.

Dodał, że wpisuje się to w strategię dywersyfikacji dostaw do rafinerii firmy.

"Jednocześnie, mając na uwadze pojawiające się możliwości na rynku ropy naftowej, PKN Orlen nie wyklucza pozyskania surowca w przyszłości z innych kierunków na bazie dostaw spot" - napisano w raporcie.

Saudi Aramco to koncern paliwowo-chemiczny z siedzibą w Dhahranie, w Arabii Saudyjskiej. Zarządza udowodnionymi zasobami ropy naftowej i kondensatu na poziomie 261,1 mld baryłek. Dzienna produkcja Saudi Aramco to ponad 10 mln baryłek dziennie.

 

Gowin: nie bulwersuje mnie, że były minister zostaje prezesem Orlenu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane