• rozwiń

Na stacji paliw przywitają cię wiatraki. Energetyczny projekt dużej sieci

21.06.2017 | Okradli stację paliw, wywiązała się strzelanina. Policjant został ranny, jeden ze złodziei nie żyje Odtwórz: 21.06.2017 | Okradli stację paliw, wywiązała się strzelanina. Policjant został ranny, jeden ze złodziei nie żyje
21.06.2017 | Okradli stację paliw, wywiązała się strzelanina. Policjant został ranny, jeden ze złodziei nie żyje "Źródło: Fakty TVN"

PKN Orlen rozpoczął wybór dostawcy siłowni wiatrowej, która ma jednocześnie pełnić funkcję "witacza", masztu reklamowego. Wcześniej firma zapowiadała inwestycje w systemy fotowoltaiczne, do produkcji energii ze słońca.

Wytworzona energia w pierwszej kolejności zostanie wykorzystana na potrzeby własne stacji paliw. Ewentualne nadwyżki mogą zostać wyprowadzone do sieci dystrybucyjnej. Instalacja pilotażowych siłowni wiatrowych o pionowej osi obrotu  i mocy do 40kW jest planowana na 2018 r. - podała spółka.

Wiatraki na stacji

Inwestycja ma zostać zrealizowana w formule „pod klucz” (EPC) i obejmować będzie całość prac projektowych i budowlanych, łącznie z procedurami związanymi z uzyskaniem pozwolenia na budowę i przyłączeniem elektrowni do sieci.

"Uniezależnienie od kierunku wiatru oraz możliwość pracy nawet przy niskiej prędkości wiatru pozwala na generowanie energii praktycznie przez cały rok. Konstrukcje o pionowej osi charakteryzują się mniejszym poziomem hałasu od swoich tradycyjnych odpowiedników o poziomej osi. W związku z tym eksploatacja urządzenia nie wpłynie na komfort użytkowników oraz pracowników stacji " 0 zapewnił koncern.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane