• rozwiń

Fiskus ostrzega przed oszustami. Można stracić pieniądze

Ekspertka o oszustwach internetowych Odtwórz: Ekspertka o oszustwach internetowych
Ekspertka o oszustwach internetowych "Źródło: TVN24 BiS"

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie ostrzega podatników przed fałszywymi mailami informującymi o konieczności uiszczenia brakującej kwoty po rozliczeniu zeznania podatkowego za 2018 roku.

Jak podano w piątkowym komunikacie, przesyłane wiadomości zawierają fałszywy numer konta bankowego oraz fałszywy adres mailowy urzędu skarbowego.

Izba Administracji Skarbowej przypomina, że urzędy skarbowe nie wysyłają wezwań do zapłaty drogą mailową.

Jednocześnie wskazano, że adresy mailowe jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej posiadają rozszerzenie @mf.gov.pl.

Oto przykładowa treść fałszywej wiadomości, która trafiła do podatnika:
Ofensywa oszustów

We wtorek pisaliśmy o ostrzeżeniu wydanym przez CERT Polska. Dotyczyło ono e-maili wysyłanych przez oszustów z informacją o rzekomej kontroli skarbowej. Do wiadomości cyberprzestępcy dołączają zawirusowane załączniki.

To nie jest pierwszy tego typu atak w tym roku. W maju przed podobnymi fałszywymi e-mailami ostrzegało Ministerstwo Finansów.

Resort przypomniał wówczas, że urzędy skarbowe nie są autorami takich wiadomości i co do zasady nie informują drogą e-mailową o wszczęciu kontroli.

Uczulił także, że ewentualna korespondencja mailowa kierowana przez urzędy skarbowe wysyłana jest wyłącznie z adresów o domenie "gov.pl".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane