• rozwiń

Urzędnicy fiskusa w galeriach handlowych. "Wyjaśnią wątpliwości związane z PIT"

Baran: proponuję dokładnie sprawdzić e-PIT (materiał archiwalny) Odtwórz: Baran: proponuję dokładnie sprawdzić e-PIT (materiał archiwalny)
Baran: proponuję dokładnie sprawdzić e-PIT (materiał archiwalny) "Źródło: tvn24"

W sobotę w 75 galeriach handlowych całego kraju pracownicy fiskusa będą pomagać rozliczać podatki - informuje Ministerstwo Finansów. Pomoc będzie bezpłatna, ale zainteresowani będą musieli mieć niektóre dane potrzebne do elektronicznego rozliczenia.

"W godzinach 12.00-20.00 na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych w 75 galeriach w całej Polsce pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na osoby składające roczną deklarację podatkową. Wyjaśnią wątpliwości związane z rozliczeniem PIT czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń, a co najważniejsze – pomogą skorzystać z nowej usługi" - podano w komunikacie MF.

Potrzebne niektóre dane

Zaznaczono, że także podatnicy, którzy rozliczają się na innych formularzach niż PIT 37 (na przykład PIT 36, 36L lub 39), także otrzymają pomoc.

Ministerstwo zwraca uwagę, że aby skorzystać z pomocy urzędników w rozliczeniu, potrzebne będą niektóre dane.

Wyjaśniono, że trzeba będzie mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2017 r.) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2017 r., aktualne informacje o dochodach (wystarczy np. jeden PIT-11 za 2018 r.), kwotę nadpłaty lub niedopłaty podatku z rozliczenia za 2017 r.

"Dzięki tym informacjom wszyscy, którzy rozliczają się na PIT-37 i PIT-38, będą mogli w galerii handlowej skorzystać z usługi Twój e-PIT i w krótkim czasie wysłać swoje rozliczenie. Warto podkreślić, że przy rozliczeniu w usłudze Twój e-PIT na zwrot nadpłaty podatku czeka się w tym roku maksymalnie 45 dni" - informuje fiskus.

Ministerstwo podkreśla, że na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Twój e-PIT

Zgodnie z informacją resortu finansów z nowej usługi Twój e-PIT, dostępnej na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl, w tym roku mogą skorzystać podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38.

Czeka na nich deklaracja podatkowa przygotowana przez urząd skarbowy na podstawie danych, które posiada m.in. z informacji od pracodawcy i z ubie­głorocznych zeznań.

Znajdują się tam np. ulga na dzieci czy dane organizacji pożytku publicznego, której przekazaliśmy 1 procent podatku. Podatnik po zalogowaniu do portalu może sprawdzić zeznanie, zaakceptować je lub odrzucić. Może też nie robić nic, a wtedy 30 kwietnia PIT zostanie automatycznie przesłany do urzędu skarbowego.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane