• rozwiń

W 92 centrach handlowych będzie można rozliczyć PIT

Rozpoczął się ostatni miesiąc na rozliczenie z fiskusem Odtwórz: Rozpoczął się ostatni miesiąc na rozliczenie z fiskusem
Rozpoczął się ostatni miesiąc na rozliczenie z fiskusem "Źródło: TVN24 BiS"

W najbliższy piątek i sobotę w 92 galeriach handlowych na terenie całego kraju pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie - poinformował we wtorek resort finansów. Deklaracje będzie można rozliczyć w godzinach 12-20.

Pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT, będą wyjaśniać wątpliwości związane z wypełnieniem deklaracji czy korzystaniem z ulg podatkowych lub odliczeń. Podatnicy otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Resort zastrzegł, że nie będą przyjmowane papierowe deklaracje.

Pełen wykaz galerii handlowych, gdzie będzie można rozliczyć PIT dostępny jest na stronie internetowej Ministerstwa Finansów.

Co wziąć?

Jak przypomina resort, aby rozliczyć PIT podczas akcji w centrach handlowych, wystarczy mieć ze sobą rozliczenie PIT-11, które otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty, które świadczą o uzyskanych dochodach w 2017 r.

Jeśli ktoś chce skorzystać z ulg podatkowych, to musi pamiętać o dokumentach, które potwierdzają wydatki do odliczenia. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2016 r.) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 r. Jest to potrzebne do identyfikacji

danych w systemie e-Deklaracje.

Najprostszy sposób

Ministerstwo dodało, że od zeszłego roku PIT może rozliczyć sam urząd skarbowy. Aby to zrobił, podatnik musi złożyć online wniosek PIT-WZ, a następnie urząd przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które ma.

"To najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów. W PIT-WZ podatnik przekazuje urzędowi informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazaniu 1 proc. podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Również ten wniosek będzie można złożyć w centrach handlowych" - napisał resort finansów w komunikacie.

PIT za ubiegły rok trzeba rozliczyć do 30 kwietnia 2018 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane