• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Nowy program PiS

PiS chce ozusować wszystkie umowy? Minister się wycofuje: "to była osobista opinia"

PiS chce ozusować wszystkie umowy? Minister się wycofuje: "to była osobista opinia"
Foto: Shutterstock Foto: Zieleniecki: to moja osobista opinia

PiS chce ozusować wszystkie umowy, aby mieć pieniądze na reformę emerytalną. Obowiązek płacenia pełnej składki ZUS od każdej umowy o pracę, dzieło, czy zlecenie - zapowiedział wczoraj w rozmowie z "Rzeczpospolitą" wiceminister pracy Marcin Zieleniecki. Dziś wycofuje się z tej deklaracji i podkreśla, że w wywiadzie wyraził "osobistą opinię".

Rząd szuka źródeł finansowania dla projektu obniżającego wiek emerytalny. Projekt ten złożył w poniedziałek w Sejmie prezydent. W uzasadnieniu do projektu napisano, że koszt realizacji tej ustawy i obniżenie wieku będzie kosztowało nas około 40 mld zł rocznie.

Ozusować umowy?

W związku z tym pojawił się pomysł, aby pełne składki na ZUS były płacone przez przedsiębiorców od każdej umowy o pracę, dzieło czy zlecenia. Składkę od pełnych przychodów mieliby płacić także samozatrudnieni, którzy obecnie płacą zryczałtowaną składkę ZUS. W środę w wywiadzie dla "RP" mówił o tym wiceminister pracy Marcin Zieleniecki.

- Trzeba pójść dalej w kierunku zrównania różnych umów pod względem wysokości płaconych od nich składek na ubezpieczenia emerytalno-rentowe - mówił Zieleniecki.

Jednak nie

Dziś wiceminister pracy wydał oświadczenie, w którym informuje, że jego wypowiedz na temat przepisów regulujących podleganie ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym oraz opłacanie składek na te ubezpieczenia jest tylko i wyłącznie jego "osobistą opinią".

"W resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej nie są prowadzone żadne analizy ani prace nad zmianą tej regulacji" - podkreślił wiceminister w oświadczeniu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Zwęglona Zielona Pyra
Jeśli taki durnowaty pomysł spadnie na mikro przedsiębiorców(samozatrudnionych) to natychmiast przenoszę działalność za granicę i zamiast przychodu będzie miał minister dziurę 4 razy większą niż planowane dochody z tego tytułu
 • 1
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane