• rozwiń
  • WIG20 2146.37 -0.63%
  • WIG30 2428.68 -0.59%
  • WIG 56540.03 -0.62%
  • sWIG80 11460.71 +0.13%
  • mWIG40 3599.93 -0.81%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 13:36

Dostosuj

Temat: Rząd PiS

Człowiek do walki ze smogiem odwołany. Rzeczniczka rządu: będzie pełnił inną funkcję

Piotr Woźny o walce ze smogiem Odtwórz: Piotr Woźny o walce ze smogiem
Piotr Woźny o walce ze smogiem "Źródło: tvn24bis"

Z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Taka droga czeka prawdopodobnie Piotra Woźnego, jednego z odwołanych przez Mateusza Morawieckiego wiceministrów. Niewykluczone, że Woźny zostanie pełnomocnikiem szefa rządu, który ma koordynować walkę ze smogiem. Mówiła o tym w poniedziałek rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

W poniedziałek Piotr Woźny został odwołany ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Swoją funkcję pełnił od 17 stycznia 2018 roku.

Przypomnijmy, że na początku marca były już wiceminister był gościem programu "Bilans" w TVN24 BiS.

Pytany wówczas o to, kiedy powietrze w Polsce będzie czyste, przyznał, że "ma nadzieję, że możliwie najszybciej". - Chciałbym zrobić wszystko żeby system, który zostanie zaprojektowany spowodował, że do końca 2027 roku będziemy mieli absolutnie wyczyszczone powietrze w Polsce - mówił wówczas gość Roberta Stanilewicza.

Poniedziałkowa decyzja Mateusza Morawieckiego nie oznacza jednak, że Woźny kończy swoją misję walki ze smogiem. - Były wiceminister będzie pełnił inną, bardzo ważną funkcję. Nie wykluczamy, że pełnomocnika premiera, który ma koordynować walkę ze smogiem - poinformowała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

Nowa funkcja

- Proszę nie wiązać tego z jakąkolwiek rozbudową struktur, ale nadzorem na niezmiernie ważnym zadaniem, które zostało przed nami postawione, którego rozwiązania oczekują Polacy - powiedziała rzeczniczka rządu.

Kopcińska podkreśliła, że zmiana funkcji Woźnego nie wiąże się "z dodatkowymi wynagrodzeniami, czy apanażami". - Jest zmiana funkcji, zadanie do wykonania pozostaje i ktoś je wykonać musi - zaznaczyła.

Kim jest Piotr Woźny?

Piotr Woźny od listopada 2015 roku do marca ubiegłego roku pełnił funkcję wiceministra cyfryzacji. Zajmował się m.in. stworzeniem w ramach Programu Polska Cyfrowa mechanizmów dofinansowania budowy sieci szerokopasmowych.

Następnie w maju trafił do Ministerstwie Rozwoju, z którego części zostało później wyodrębnione Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. W nowym resorcie Woźny został wiceministrem.

Woźny w latach 2000-2001 był też wiceministrem łączności w rządzie AWS.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane