• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Piechociński w Iranie: Polska jest zainteresowana intensyfikacją współpracy z Iranem

Foto: PAP/ Paweł Supernak Foto: Wicepremier Janusz Piechociński z wizytą w Teheranie

- Strona polska jest zainteresowana intensyfikacją współpracy z Iranem w dziedzinie środowiska i ochrony przyrody - podkreślił wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński podczas spotkania z Masoumeh Ebtekar, wiceprezydent Iranu i pełniącą funkcję szefa Urzędu Ochrony Środowiska. Rozmowy odbyły się dziś w Teheranie.

Wicepremier zaznaczył, że Polska służy "doświadczeniami i wiedzą naszych ekspertów".

Porozumienie o współpracy

Jak przypomniał, Iran i Polska posiadają porozumienie o współpracy w dziedzinie ochrony środowiska już od 2002 r. Obowiązuje ona na czas nieokreślony i daje podstawy formalno-prawne do szerokiej współpracy w wielu obszarach, w tym gospodarki odpadami, gospodarki wodnej czy redukcji

zanieczyszczeń.

- Sądzimy, że obecne i przyszłe porozumienia stanowią podstawę do dzielenia się ze stroną irańską polskimi doświadczeniami i rozwiązaniami instytucjonalnymi w zakresie ochrony środowiska i zasobów wodnych. Pozwolą również ułatwić ekspansję polskich zielonych technologii, pod warunkiem uzyskania dla polskich małych i średnich firm tego sektora, wsparcia na poziomie politycznym – podkreślił wicepremier Piechociński.

W opinii szefa resortu gospodarki Polska posiada wiele pozytywnych doświadczeń w zakresie ochrony środowiska oraz funkcjonowania Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dodał, że nasze doświadczenia mogą być pomocne przy planowanym przez irański rząd nowym, bardziej efektywnym systemie zarządzania funduszami w tej dziedzinie.

- Z zadowoleniem odnotowujemy zainteresowanie strony irańskiej polskimi zielonymi technologiami oraz rozwiązaniami systemowymi stosowanymi w naszym kraju. Rozwijaniu współpracy w tych aspektach z pewnością służyć mogą wizyty studyjne, podczas których będziemy mogli zapoznać partnerów irańskich z konkretnymi rozwiązaniami technologicznymi i systemowymi - zaznaczył Piechociński.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
WILGRAF
Piechociński nie nadaje się na takie rozmowy z nikim - nie ta klasa człowieka do negocjacji, żeby nie zacytować Bieńkowskiej
 • 0
 • 1
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane