• rozwiń
  • WIG20 2212.15 +1.32%
  • WIG30 2500.06 +1.21%
  • WIG 57986.45 +0.99%
  • sWIG80 11453.40 +0.21%
  • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Niespokojnie na Ukrainie, greckie kłopoty i praca w wakacje. Piątek w TVN24 Biznes i Świat

Co dziś w TVN24 Biznes i Świat? Odtwórz: Co dziś w TVN24 Biznes i Świat?
Foto: PAP/EPA | Video: tvn24 Foto: Piątek w TVN24 Biznes i Świat | Video: Co dziś w TVN24 Biznes i Świat?

W piątek w TVN24 Biznes i Świat wśród tematów kolejne niepokoje na wschodzie Ukrainy. Śledzimy wydarzenia u naszego wschodniego sąsiada. Przyglądamy się też Grecji, która poprosiła o odroczenie płatności kolejnej raty zadłużenia. Porozmawiamy także o pracy tymczasowej na wakacje.

W walkach w Marjince pod Donieckiem zginęło dwóch ukraińskich wojskowych, a rannych zostało 30. Jednak ofiary są po obu stronach. Wśród prorosyjskich separatystów zginęło 10 bojowników, a ponad 80 zostało rannych. Według ukraińskich służb po stronie separatystów walczyli również żołnierze z rosyjskich jednostek GRU.

W na antenie TVN24 Biznes i Świat sprawdzamy najnowsze doniesienia z Ukrainy, a z ekspertami będziemy rozmawiać na temat tego, czy na wschodzie tego kraju na nowo wybuchnie krwawy konflikt zbrojny.

Co z Grecją?

Dziś Grecja powinna spłacić kolejną wartą 300 mln euro transzę zadłużenia wobec Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Jednak Grecy zamiast myśleć o dzisiejszej racie chcą połączenia wszystkich czerwcowych należności i przełożenia spłaty na koniec czerwca.

W  TVN24 Biznes i Świat wraz z ekspertami będziemy zastanawiać się, czy Grecy zapłacą dzisiejszą ratę, a także czy Międzynarodowy Fundusz Walutowy, Komisja Europejska i Europejski Bank Centralny zgodzą się na połączenie wszystkich czerwcowych należności i jedną spłatę pod koniec tego miesiąca.

Praca na wakacje

W TVN24 Biznes i Świat będziemy również rozmawiać o tymczasowej pracy na wakacje. Czy warto szukać pracy tylko na wakacje? Czy to dobry sposób na budowanie swojej kariery? W jakich branżach poszukiwani są pracownicy i czego mogą oczekiwać? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi w rozmowach z naszymi gośćmi.

Drodzy mówcy

Byli politycy, którzy zakończyli publiczną funkcję coraz częściej zarabiają jako mówcy. Wielu z nich za jedno, czasem krótkie wystąpienie otrzymuje setki tysięcy dolarów. W TVN24 Biznes i Świat na ten temat będziemy rozmawiać z dr Januszem Siborą, badaczem protokołu dyplomatycznego oraz Ewą Opolską, trenerem w EY Academy of Business.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane