• rozwiń
  • WIG20 2207.25 -1.02%
  • WIG30 2509.43 -0.87%
  • WIG 58447.30 -0.69%
  • sWIG80 11609.77 +0.04%
  • mWIG40 3809.56 +0.31%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Fałszywe wezwania do zapłaty. Duża firma ostrzega klientów

Ekspertka o oszustwach internetowych Odtwórz: Ekspertka o oszustwach internetowych
Ekspertka o oszustwach internetowych "Źródło: TVN24 BiS"

Polska Grupa Energetyczna ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których klienci są wzywani do spłaty zaległych należności.

Jak wynika z komunikatu spółki, do firmy zgłaszają się klienci, którzy otrzymali fałszywe e-maile wzywające do uregulowania rzekomych zaległych należności.

Wiadomości wysyłane są z adresu kojarzącego się z nazwą spółki. "Nadawca, podpisujący się jako Michał Sajewicz, informuje o rzekomo błędnym wyliczeniu wcześniejszej faktury i wzywa do uregulowania wskazanej różnicy" - poinformowano w komunikacie.

PGE zwróciło się do klientów z apelem o ostrożność oraz "niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji".

Firma stwierdziła, że "działania nieuczciwych sprzedawców to problem, z którym zmagają się wszyscy operatorzy usług", a "sprawę fałszywych e-maili PGE zgłasza do prokuratury".
Firmy energetyczne

Grupa PGE jest jednym z największych przedsiębiorstw energetycznych w Polsce, z liczbą odbiorców prawie 5,3 mln. Pod względem liczby klientów - jak wynika z informacji zamieszczonych przez firmy na na stronach internetowych - przebija ją Tauron z 5,5 mln odbiorców. Enea dostarcza swoje usługi do 5,1 mln odbiorców, a Energa - blisko 3 mln.

Na piątym miejscu pod tym względem jest Innogy, - jedyna niekontrolowana przez Skarb Państwa spółka, która w 2017 roku pochwaliła się swoim milionowym klientem.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane