• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty. "Prosimy o niewpłacanie pieniędzy na konto"

Ekspertka o oszustwach internetowych Odtwórz: Ekspertka o oszustwach internetowych
Ekspertka o oszustwach internetowych "Źródło: TVN24 BiS"

PGE Obrót ostrzega przed e-mailami od oszustów, wzywającymi do zapłaty rzekomych należności za prąd. Spółka apeluje o niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w korespondencji oraz nieotwieranie załączników.

Rzecznik spółki Mariusz Majewski poinformował, że wiadomości przesyłane są z adresów pge@rozliczenia.pl lub pge@rachunki.pl.

- Nadawca, podpisujący się jako Michał Sajewicz, wzywa do zapłaty załączonej faktury. W fałszywej wiadomości mowa jest również o konsekwencjach windykacyjnych w przypadku nieuregulowania wskazanych należności - powiedział rzecznik spółki Mariusz Majewski.

Spółka informuje, że tego typu maile docierają do klientów z całej Polski.

- Zwracamy się do naszych klientów o zachowanie szczególnej uwagi oraz przekazanie ostrzeżenia rodzinom i znajomym. Prosimy również o nieotwieranie załączonych do wiadomości plików oraz niewpłacanie pieniędzy na konto przekazywane w fałszywej korespondencji - zaapelował Majewski.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości każdy z klientów spółki może zadzwonić na Infolinię PGE.

Kolejne ostrzeżenie

To kolejne ostrzeżenie przed oszustami, które pojawiło się w ostatnich tygodniach. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo pod koniec czerwca ostrzegało bowiem przed oszustami podszywającymi się pod przedstawicieli firmy.

"Osoby podszywające się pod pracowników PGNiG Obrót Detaliczny sp. z o.o. odwiedzają naszych Klientów w domach, podając się za naszych przedstawicieli i wymuszają na klientach podpisanie rzekomo nowych bądź aktualizacje umów na dostawę gazu i energii elektrycznej, wskazując przy tym na rzekome znaczące podwyżki cen energii elektrycznej i gazu w przyszłości" - mogliśmy przeczytać w komunikacie.

Ponadto Polska Grupa Energetyczna na początku minionego miesiąca ostrzegała przed fałszywymi e-mailami, w których klienci są wzywani do spłaty zaległych należności.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane