• rozwiń

Temat: Pendolino na torach

Pendolino tydzień na torach. Tysiące kilometrów, w Warsie najpopularniejsza jajecznica

Pierwszy pociąg Pendolino wyruszył w trasę Odtwórz: Pierwszy pociąg Pendolino wyruszył w trasę
Foto: tvn24 | Video: tvn24 Foto: W Warsie wydano ponad 1,3 dań | Video: Pierwszy pociąg Pendolino wyruszył w trasę

Pociągi Pendolino wozą pasażerów po polskich torach już od niemal tygodnia. Jeżdżą między Trójmiastem, Warszawą, Krakowem, Katowicami i Wrocławiem. Do tej pory składy przejechały już ok. 75 tys. kilometrów i przewiozły ok. 45 tys. podróżnych - wynika z danych przekazanych nam przez PKP Intercity.

Z kolei najpopularniejsze trasy, które wybierają pasażerowie to: Kraków Główny - Warszawa Centralna, Warszawa Centralna - Kraków Główny oraz Warszawa Centralna - Wrocław Główny.

Ile biletów?

Tylko do piątku pociągi przewiozły w sumie ponad 45 tys. osób, ale w przedsprzedaży bilety na podróż Pendolino kupiło już ponad 88 tys. osób. Składy przejechały łącznie 75 tys. kilometrów.

Co ciekawe, podróżni w Warsie zamówili ponad 1,3 tys. dań, a największym wzięciem cieszyła się jajecznica - informuje PKP Intercity.

Bez biletu nie wsiadaj

Obecnie w Polsce jest 17 składów Pendolino, z których 15 gotowych jest do jazdy z pasażerami. 14 grudnia na tory wyjechało 9 składów zamiast - jak zapowiadano - 18. Przewoźnik wyjaśniał, że zmniejszenie liczby składów związane było z opóźnieniami w dostarczaniu ich przez producenta.

Ceny biletów na podróż Pendolino zaczynają się od 49 zł. Ale po wyczerpaniu puli najtańszych biletów pasażerowie muszą zapłacić więcej. Co ważne, biletu nie można kupić biletu u konduktora, a jazda bez biletu wiąże się z naliczeniem przez przewoźnika kary w wysokości 650 zł.

Każdy ze składów Pendolino ma siedem wagonów. Pociągi mają prawie 190 metrów długości i ważą 395,5 tony. W Pendolino są dwie klasy: pierwsza i druga. Na pokładzie pociągu są łącznie 402 miejsca – 57 w klasie pierwszej i 345 w drugiej.

CZYTAJ WIĘCEJ - CO MUSISZ WIEDZIEĆ, ZANIM WSIĄDZIESZ?

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Mapanari
To że zabrano ludziom możliwość wyboru pociągu to jest zwykłe łobuzerstwo. Często wyjazd do Krakowa czy Katowic był zadecydowany w ciągu kilku godzin. Nie będę "planował" wyjazdu na miesiąc wcześniej. Posunięcie PKP traktuje jako zwykłe oszustwo
  • 4
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
mrcp1
  • 2
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane