• rozwiń

Temat: Gospodarka wg PiS

Zmiany w rządzie. Jest nowy wiceminister skarbu

Foto: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News Foto: Premier powołała Pawła Gruzę na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa

Premier Beata Szydło powołała Pawła Gruzę na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa - poinformował we wtorek resort skarbu.

Jak podkreśliło MSP, Paweł Gruza jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

"Szerokie doświadczenie"

"Posiada szerokie doświadczenie zawodowe. Zarządzał wieloma interdyscyplinarnymi projektami dla firm z sektora przemysłowego i finansowego. W latach 2000–2006 pracował w firmach doradczych Arthur Andersen i Ernst&Young. Od 2007 roku był wspólnikiem i członkiem zarządu MMR Consulting sp. z o.o., a w lipcu 2014 r. został partnerem w polskiej kancelarii doradztwa podatkowego GWW Tax" - podał resort.

"Jest współautorem pierwszego komentarza do ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych (1999) oraz współautorem pierwszego w Polsce komentarza do unijnych dyrektyw w sprawie VAT (...). Jest także autorem artykułów w czasopismach specjalistycznych oraz prasie ekonomicznej" - zaznaczyło MSP.

Gruza jest też ekspertem Fundacji Republikańskiej z zakresu finansów i gospodarki. W styczniu 2016 r. został powołany do jej zarządu.

 

Rząd przyjął projekt ws. wynagradzania władz spółek Skarbu Państwa (19.04.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane